Impreza już się odbyła

Siesta - audycja radiowa

W najbliższą niedzielę serwujemy Siestę z analogowej transmisji FM. Niezależnie od pogody słuchać będzie można audycji w ogródku i w salce Dworku Sierakowskich. Będzie prawie jak w domu, ale z okazją do spędzenia czasu w szerszym gronie.

19 czerwca - 30 sierpnia 2020, godz. 12:00 - 18:00

Gdańsk,
bilety 7 zł
ulgowy 5 zł
Audycja poświęcona jest głównie muzyce z okolic world music, jazzu (w tym m.in. smooth jazz, swing, cool jazz), soulu oraz tradycyjnego popu. Transmitowana jest od 2001 roku w niedzielę pomiędzy godziną 15:00 a 17:00 w Trójce Polskiego Radia.

Kawiarnia poleca świetną kawę i sernik, a dla tych, którzy sami nie prowadzą samochodu nie brakuje w barze możliwości na zaspokojenie innych smaków. Z nalewaka serwowane jest "Żywe", które jest niepasteryzowane i powstaje dzięki siłom natury, przez co zachowuje niezwykły charakter prawdziwego, świeżego piwa. To najbardziej znane piwo Browaru Amber i jedno z najbardziej utytułowanych piw w Polsce. Pierwsze polskie piwo, rekomendowane przez organizację Slow Food i pierwsze posiadające znak Ministerstwa Rolnictwa - Poznaj Dobrą Żywność.

Najstarsza informacja o Dworku podaje

1714 - Na mapie Sopotu, sporządzonej przez królewskiego geometrę Jana Casparusa Schirschmita, figuruje, na miejscu dzisiejszego Dworku Sierakowskich, dom letniskowy należący do dworu Francuskiego. Z dokumentów wynika, że właścicielem tego dworu był gdański burmistrz Andrzej Borkmann.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaką funkcję pierwotnie pełniła Łaźnia Miejska, obecnie siedziba Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku?