stat
Impreza już się odbyła

Shapes of Being / Ewelina Skowrońska

Od 20 czerwca do 3 lipca zapraszamu na wystawę Shapes of Being / Ewelina Skowrońska.

Shapes of Being / Ewelina Skowrońska
Czas trwania wystawy: 20.06.19 - 03.07.19

Ciało oraz kobieca forma jest motywem przewodnim serii grafik "Shapes of Being". Artystka odchodzi od prezentowania w całości kobiecego ciała, skupiając się raczej na odczuciu przestrzeni i płynności, tworzy wyróżniającą się wizję kobiecej fizyczność. Bawiąc się kolorem i formą oraz wykorzystując różne techniki drukarskie, artystka koncentruje się na efemerycznych i niewypowiedzianych aspektach kobiecego ciała w kontekście żądzy, seksualności, wstydu, spełnienia. Eksplorując wzajemne oddziaływanie nagości i cielesności, tworzy obrazy na pograniczu abstrakcji i figuratywność.

Ewelina Skowronska (ewellelo) - rocznik 1980, ilustratorka, graficzka, artystka wizualna. Zanim jednak zajęła się tym, co lubi najbardziej, czyli sztuką, ukończyła Politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie przez wiele lat pracowała w reklamie.

W 2014 ukończyła z wyróżnieniem Ilustrację oraz Sztuki Wizualne na prestiżowym University of The Arts London. W swojej twórczości dzieli czas pomiędzy ilustracje, ceramikę oraz grafikę warsztatową - głownie sitodruk. Jej prace pokazywane były miedzy innymi w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, w Polsce oraz w Japonii, gdzie artystka tymczasowo mieszka i tworzy. W 2018 Skowrońska zostałą finalistką konkursu Ashurst Emerging Artist Prize 2018, w ubiegłym roku otrzymała nagrodę Print Prize ST Bridge Foundation, jej prace trafiły do kolekcji Victoria and Albert Museum w Londynie, została finalistka RA Summer Show oraz World Illustration Prize organizowanej przez Association of Illustration in London.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Co to jest Monumental Art?