Impreza już się odbyła
PATRONAT

Serj Tankian (66 opinii)

Wokalista znanego na całym świecie System of a Down, zdobywca Grammy Award, jeden z najbardziej charyzmatycznych rockowych frontmanów na świecie, właściciel majestatycznego głosu i niekonwencjonalnego wyglądu - Serj Tankian - już wkrótce wystąpi w Polsce ze swoim solowym projektem, który powstał z połączenia dwóch innych: Elect The Dead Symphony & Orca!

Relacja z imprezy

11 października zaprezentuje go w Warszawie, a dzień później w Gdańsku. Na scenie towarzyszyć mu będzie orkiestra symfoniczna. Możemy się więc spodziewać jeszcze więcej mocy, emocji i energii niż podczas pamiętnego występu Tankiana w 2010 roku!

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Do 2007 roku Serj Tankian znany był przede wszystkim, jako wokalista grupy System Of A Down, kompozytor i multiinstrumentalista. Jednak, kiedy na rynku ukazał się jego debiutancki krążek, Elect The Dead, zaczął być rozpoznawany jako genialny solowy artysta, który mógł w końcu rozwinąć skrzydła i pokazać, na co go stać. Jego album zachwycił zarówno krytyków, jak i wiernych fanów SOAD, którzy uznali go za prawdziwe arcydzieło. Chwalono go równocześnie za wierność systemowym brzmieniom, jak i za zupełnie nowe oblicze jego muzyki, pełne osobistych uczuć, za melodyjny, momentami dramatyczny, niemal operowy wokal i poetyckie teksty utworów, często niejednoznaczne, dające możliwość dowolnej ich interpretacji.W 2009 roku w Nowej Zelandii Serj Tankian po raz pierwszy zaprezentował projekt Elect The Dead Symphony. W towarzystwie 70-osobowej orkiestry utwory z jego debiutanckiego albumu nabrały nowego brzmienia. Tankian zrobił to, o czym od dawna marzył - połączył rockową muzykę i instrumenty symfoniczne. Osiągnął tym samym wyjątkowy efekt. Unikalny dramatyzm koncertu, ostre dźwięki grane przez klasyczne instrumenty, znane utwory w nowych aranżacjach złożyły się na sukces tego przedsięwzięcia. Serj wystąpił z tym projektem w różnych częściach świata, zawsze zapraszając do współpracy lokalne orkiestry i zawsze wzbudzając ten sam zachwyt wśród publiczności. W Polsce zagrał 20 czerwca 2010 roku w amfiteatrze Parku Sowińskiego w Warszawie, w towarzystwie orkiestry symfonicznej.

We wrześniu 2010 roku pojawił się na rynku kolejny solowy album artysty - Imperfect Harmonies. Tankian połączył na nim dynamizm muzyki rockowej, rozmach orkiestry oraz nowoczesne elektroniczne brzmienia - uzyskał w ten sposób zwariowaną mieszankę o pięknych melodiach, którą dopełnia jego genialny wokal.

W lipcu 2012 do sprzedaży trafiła płyta pt. Harakiri, która na liście zestawienia Billboard 200 pojawiła się od razu na 29. pozycji. Parę miesięcy później - w listopadzie - Tankian nagrał w Austrii materiał do krążka Orca, który w sprzedaży będzie dostępny w czerwcu 2013 roku. We współpracy z orkiestrą, dyrygowaną przez Wernera Steinmetza, Tankian stworzył niesamowity album w czterech aktach, w którym można dostrzec wpływy zarówno kompozytorów początku XX wieku (np. Ennio Morricone), jak i nowoczesnych twórców (m.in. Philip Glass). Słuchacze spotkają się w Orce z mieszaniną dźwięków, które są zarazem spokojne i pompatyczne - to wspaniała, świeża interpretacja sztuki klasycznej.

Serj Tankian urodził się w 1967 roku w Bejrucie, ale w wieku 8 lat przeniósł się wraz z rodzicami i młodszym bratem do Los Angeles. Jako młody chłopak zaczął fascynować się muzyką w stylu Slayera, czy Metalliki. Na początku lat 90. grał na keyboardzie w lokalnym zespole, a w 1994 roku założył wraz z Daronem Malakianem System Of A Down. Grupa w ciągu 10 lat istnienia nagrała pięć albumów, które odniosły wielki sukces na całym świecie. W 2006 roku działalność zespołu została zawieszona ze względu na indywidualne projekty muzyków, jednak dwa lata temu formacja reaktywowała się. Mimo to Tankian nie zaprzestał występować również na solowych koncertach. Właśnie w takim wydaniu będziemy mogli posłuchać genialnego artysty na żywo 11 października w Warszawie i 12 października w Gdańsku. Biorąc pod uwagę jego pomysłowość, perfekcjonizm i artystyczną duszę - możemy spodziewać się wspaniałego show.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  130, 150, 180 zł
Sprzedaż biletów:

kasa nr 3 ERGO ARENA pon-pt. w godz. 10.00-16.00, . Kontakt: tel. + 58 76 72 224,
e-mail: kasa@ergoarena.pl
Bileterie internetowe: www.eventim.pl, www.ebilet.pl
Salony Empik,
www.makroconcert.pl

Ceny biletów: 130 zł, 150 zł, 180 zł

Opinie (66) 8 zablokowanych

 • gdzie kupić bilety?

  GDZIE MOŻNA KUPIĆ BILET?????????

  • 12 22

 • trzeba czytac do konca

  Bilety - Salony Empik, http://www.makroconcert.pl http://www.eventim.pl http://www.ebilet.pl

  • 13 2

 • znowu pełno brudasów sie zjedzie

  jeszcze tego brakuje zeby w gdansku bylo jak na woodstoku

  • 14 174

 • jak pisałam tego posta tej informacji jeszcze nie było : )
  a czytałam do końca,
  ale znalazłam u wujka google,
  trzeba wybaczyć,

  to przez to podekscytowanie.

  • 5 0

 • Lubię tego Żydka za jego power scenowy!

  • 13 58

 • głos ma

  jak połączenie beczącego kozła i ryczącego kota..

  • 22 81

 • ?

  byles w ogole kiedys na woodstocku ?

  • 23 3

 • Odp:

  przy okazji sklepiemy paru malkontentów:)

  • 10 3

 • jak to żydek

  • 1 14

 • autentycznie

  nie znoszę tej kapeli

  • 12 75

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Organizatorem Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port jest: