stat
Impreza już się odbyła

Sen - pokaz przedpremierowy

Zapraszamy na pokaz przedpremierowy spektaklu teatralnego pt. SEN w reżyserii Magdaleny Gajewskiej, która odbędzie się 15 czerwca 2019 r. o godz. 18:00 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na scenie Sali im. Jana Olszewskiego. Po raz kolejny spektakl wystawiony zostanie 16 czerwca 2019 r. o godz. 18:00 na tej samej scenie.

mar 20

piątek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 25 zł
ulgowy 22 zł
Kup bilet
kwi 18

sobota, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 80 zł
Spektakl "Sen" jest zwieńczeniem trwającego blisko pół roku projektu edukacyjno-teatralnego "Zmieniając perspektywę. Edycja II", skierowanego do młodzieży. Sztuka została przygotowana przez grupę warsztatową w reżyserii animatorki kultury i reżyserki Magdaleny Gajewskiej. Spektakl odbędzie się 15 czerwca z gościnnym udziałem gościa honorowego - profesora Jerzego Grzywacza (żołnierza Armii Krajowej, Powstańca Warszawskiego). Ponowna okazja do obejrzenia spektaklu pojawi się już następnego dnia, 16 czerwca 2019 r., również o godz. 18:00.

Spektakl dotyka tematyki działalności młodych osób w tym harcerzy na rzecz ruchu oporu w ramach działań konspiracyjnych małego sabotażu w okresie okupacji podczas II wojny światowej. Przedstawienie skierowane do widzów powyżej 12 roku życia.

Do założeń edukacyjnych, wychowawczych i społecznych projektu należy zaliczyć: edukację historyczną w zakresie wybranych zagadnień dotyczących II wojny światowej oraz historii Polski, edukację artystyczną w zakresie rozwoju podstawowych kompetencji scenicznych oraz umiejętności aktorskich, kształtowanie świadomych i dojrzałych postaw patriotycznych oraz obywatelskich, jak również rozwój kompetencji społecznych takich jak współpraca w grupie i komunikacja.

Kolejne przedstawienia dla uczniów trójmiejskich szkół planowane są na sezon jesień-zima 2019.

Przedsięwzięcie sprzyja rozwojowi zarówno uczniów, uczestników projektu, jak również uczniów - widzów, poprzez przybliżanie tematów poruszanych w ramach regularnych zajęć szkolnych na lekcjach historii, języka polskiego oraz wiedzy o kulturze, w nietypowy sposób bo poprzez sztukę teatralną. Przedstawienie może być impulsem do pogłębienia wiedzy historycznej i kulturowej, sięgnięcia do źródeł, jak również punktem wyjścia do dyskusji, pogadanki czy wykładu w trakcie zajęć lekcyjnych lub w ramach koła zainteresowań. Spektakl może stanowić dodatkowe narzędzie edukacyjne, wspomagające tradycyjne metody nauczania.

Gdy młodość pełna entuzjazmu, ducha i pasji zderza się z brutalnością okupacji, nie ma miejsca na bierność. Pragnienie wolności okazuje się być silniejsze od terroru, strachu i pokusy bezczynności. Głęboka solidarność przeradza się w niespotykany wcześniej na taką skalę ruch oporu z niebagatelną rolą młodych. Zwyczajna młodzież postawiona w nadzwyczajnych okolicznościach daje świadectwo heroizmu i dojrzałości.

Sztuka pragnie być hołdem pamięci dla przeszłości, jak również inspiracją do wdzięczności za wolność dziś.

Magdalena Gajewska - animatorka kultury, instruktorka teatralna i reżyser spektakli teatralnych z udziałem najmłodszych, pedagog, trener Odysei Umysłu. Absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim, później Animacji Kultury na Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła pierwszy i drugi stopień Szkoły Dramy Stosowanej. Doświadczenie pedagogiczne zdobyła podczas Studiów Pedagogicznych, pracy w szkole oraz licznych działań twórczych z dziećmi i młodzieżą. Współpracowałam między innymi z Instytutem Pamięci Narodowej, Europejskim Centrum Solidarności, Gdańskim Archipelagiem Kultury, CSW Łaźnia 2, Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki, Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, Żuławskim Ośrodkiem Kultury, Iławskim Centrum Kultury i Starogardzkim Centrum Kultury.

Bilety dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej Muzeum (bilety.muzeum1939.pl) i w kasach Muzeum od 1 czerwca 2019 r.

Organizator: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Patronat honorowy: sekretarza stanu w MKiDN Jarosława Sellina oraz wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha

Mecenat: Grupa Energa - Mecenas Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W jakim okresie obecna główna jednostka Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, czyli Ratusz Głównego Miasta, spełniał funkcję siedziby władz Gdańska?