Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Sen o człowieku

teatr uliczny
w ramach wydarzenia:
XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
ocena:
5.0 / 5 (5 głosów)
5.0
Teatrazem, Polska (Gdańsk)
Sen o człowieku - premiera

Teatrazem powstał w 2005 roku na bazie współpracy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Koło w Gdańsku) z Integracyjnym Klubem Artystycznym "Winda". Od początku istnienia Teatr tworzą wolontariusze i podopieczni Programu "Starszy Brat - Starsza Siostra", realizowanego przy PSOUU. Celem tego projektu jest tworzenie sieci przyjaźni pomiędzy osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz pełnosprawną młodzieżą z gdańskich szkół średnich i uczelni.

Wśród dostępnych dla wolontariuszy i podopiecznych aktywności znalazły się warsztaty teatralne w klubie "Winda", które szybko przekształciły się w prawdziwą, integracyjną grupę teatralną. Obok polskich wolontariuszy od dwóch lat do teatru dołączają także wolontariusze zagraniczni, przyjeżdżający do stowarzyszenia na roczne projekty w ramach wolontariatu europejskiego (European Voluntary Service w ramach Programu "Młodzież w działaniu"). W takich warunkach możliwe jest wspólne stawianie ważnych pytań: Kim jestem? Czego pragnę? Co się dla mnie liczy? Jak mogę nawiązać dialog? Jak szukać i znaleźć porozumienie? Jak połączyć z pozoru odrębne światy? Odpowiedzią jest Teatr. By odnaleźć klucz do tych tematów słowa nie zawsze są potrzebne. Często wystarczy ruch, gest, obraz, którymi posługujemy się w spektaklach.
Obecnie Teatrazem działa w strukturach Teatru Poza Tym Gdańskiego Archipelagu Kultury. Premiera spektaklu "Sen o człowieku" odbędzie się w Gdańsku na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych FETA.

Teatrazem skład:
Reżyser: Jarosław Rebeliński
Aktorzy: Michał Tyburski, Łukasz Gawlik, Ewa Gawlik, Michał Milka, Michalina Paszkowska, Grzegorz Jankowski, Halszka Gaczoł, Zofia Krzyżanowska, Natalia Niemkiewicz, Liwia Włudarska i Gosia Błaszczak z Polski, Raquel Dominguez Valcarce i Jesús Díez Velez z Hiszpanii, Esmira Ismayilova z Azerbejdżanu

Integralną częścią teatru stanowi zespół muzyczny "Remont Pomp"

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Pod patronatem

Nadchodzące premiery