• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Sen nocy letniej - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr w Oknie
czas trwania:
1 godz. 15 min.
w ramach wydarzenia:
XIV Festiwal Szekspirowski
7.3
3 oceny
Sen nocy letniej (Litwa)
William Szekspir
OKT / Vilnius City Theatre

Ta niezwykła inscenizacja "Snu nocy letniej" zadziwi tych, którzy oczekują skrzydlatych stworów wśród przyrody. Przez cały czas trwania akcji aktorzy ubrani są jedynie w podarte jednolite kombinezony, a każdy z nich trzyma w rękach kawałek sklejki wielkości drzwi. Poza tym scena jest pusta. Czy jest to polityczna alegoria czasów komuny? Niedostatek, konformizm, strach czyhający za zamkniętymi drzwiami, zdają się wyraźnie to sugerować.

Reżyseria: Oskaras Korsunovas

Oskaro Korsunovo Teatras - Teatr Oskarasa Korsunovasa powstał w 1999 roku jako instytucja, która w swym działaniu odcina się od Litwy czasów komunistycznych. Wyraźna deklaracja zawierała się w założeniach teatru, aby wystawiać sztuki klasyczne tak, jakby były współczesne, a współczesne, jakby były klasyczne. W ten sposób pozornie niezwiązane ze sobą teksty w rzeczywistości są ze sobą połączone: "Ogień w głowie" M. von Mayenburga łączy się z Szekspirowskim "Romeo i Julią", a jego "Sen nocy letniej" z "Łaknąć" S. Kane. Te przedstawienia nie kłócą się też z "Królem Edypem" Sofoklesa, "Mistrzem i Małgorzatą" M. Bułhakowa, "Hamletem" Szekspira czy jednym z arcydzieł A. Czechowa "Wujaszkiem Wanią". W 2004 roku OKT uzyskał status Teatru Miejskiego. OKT/Wileński Teatr Miejski jest pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Syreny" w Wilnie oraz Festiwalu Teatralnego w Druskiennikach.

Oskaras Korsunovas
Urodził się w Wilnie w 1969 roku, studiował na tamtejszej Akademii Muzycznej. Jako reżyser zadebiutował w wieku 20 lat na scenie Litewskiego Teatru Narodowego. Przygotowywał dla tego teatru wiele spektakli m.in. "Być tam, to być tu" i "Starą kobietę" D. Harmsa, "Hello Sonya New Year" A. Wiedeńskiego. W 1999 roku, wspólnie z innymi artystami, założył niezależną organizację Oskaro Korsunovo Teatras (OKT), nakierowaną na wspieranie i promocję młodych talentów poprzez realizację ich projektów teatralnych, filmowych i tanecznych. Mając możliwość wystawiania trzech sztuk rocznie, Korąunovas w swoich wyborach oscyluje pomiędzy dramatami współczesnymi a stale odświeżaną klasyką. W jego repertuarze prawie trzydziestu sztuk znajdują się takie sztuki jak: "Sen nocy letniej" i "Hamlet" Szekspira, "Shopping and Fucking" M. Ravenhilla, "Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakowa, "Ogień w głowie" M. von Mayenburga oraz "Udając Ofiarę" Braci Priesniakowów. W 2001 roku w Teatrze Studio w Warszawie wystawił "Sanatorium pod klepsydrą" B. Schulza. W 2006 roku otrzymał nagrodę Unii Teatrów Europy za Nową Teatralną Rzeczywistość. W 2007 roku wystawił nietradycyjną wersję "Poskromienia złośnicy" Szekspira w historycznej Comédie Française.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery