Spektakl

Sen Kustosza

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
adres:
Gdańsk , Boisko, przy ul. jamłżunicza
czas trwania:
1 godz.
w ramach wydarzenia:
Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

4.8 / 5 (4 głosy)

Teatr AKT / Polska, Warszawa
Sen Kustosza

Teatr Akt od lat zafascynowany poetyką teatru ulicznego, cyrku, sztuki mimu oraz tańca w pełni wykorzystuje walory wszystkich tych technik artystycznych, by tworzyć ciekawe, pełne ekspresji, plastyczne widowiska.

Prezentowany na festiwalu "Sen Kustosza" to połączenie widowiska plenerowego z artystycznym performance.

Widzowie, zaproszeni przez zabawnego Kustosza do jego Muzeum Wyobraźni stają się świadkami szczególnego aktu tworzenia. Artyści z Teatru AKT wyczarowują nie tylko wiele znanych i nieznanych dzieł malarstwa, ale pozwalają im ożyć i jeszcze raz opowiedzieć swe niezwykłe historie.

Obrazy jeden po drugim przemieniają się na oczach widzów. Zaskakują, wzruszają, a czasem śmieszą. Przenoszą publiczność w przeszłość i przyszłość, do rajskiego ogrodu i paryskich kafejek, na pole bitwy i arenę cyrkową. Teatr zainspirował się pracami takich mistrzów jak Gustav Klimt, Joan Miro, Marc Chagall, Wassily Kandinsky, Pablo Picasso, czy Rene Magritte.

W przewrotnej wyobraźni twórcy wszystko jest możliwe, dlatego i tu, w rzeczywistości, mieszają się i wzajemnie przenikają tak, aby stworzyć nowe, nieco absurdalne i całkowicie wyjątkowe dzieło.

Recenzja Trojmiasto.pl

Po Festiwalu FETA 2019: podsumowanie

Festiwal FETA nigdy dotąd nie rozgrywał się na tak dużej przestrzeni. Impreza przez dwa pierwsze dni gościła na terenie Dolnego Miasta i...

Przeczytaj także

  • Od czwartku FETA: to warto wiedzieć
    10 lipca 2019 (33 opinie)

    Święto teatru ulicznego i plenerowego do Gdańska zawita po raz 23. Impreza zacznie się późnym wieczorem w czwartek 11 lipca i potrwa do niedzieli 14 lipca. Pierwsze dwa dni zaplanowano w...

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Pierwszą polską nazwą Muzeum Narodowego w Gdańsku było: