Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Sekretne życie Friedmanów - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 301-13-28
wystawia:
Malarnia
czas trwania:
2 godz. 45 min. (bez przerw)
Teatr Ludowy w Krakowie
Sekretne życie Friedmanów
Marcin Wierzchowski, Daniel Sołtysiński

Spektakl zalecany dla widzów dorosłych
Premiera: 19 listopada 2016 roku na Scenie Stolarnia Teatru Ludowego

SEKRETNE ŻYCIE FRIEDMANÓW to spektakl inspirowany nominowanym do Oskara filmem Andrew Jareckiego CAPTURING THE FRIEDMANS. Casus Friedmanów - pomimo swej amerykańskości - przekracza ciasne ramy kulturowe, pozwala odkryć mityczną tkankę tej historii i godną Sofoklesa tragiczność losów jej bohaterów. Suma składających się na nią elementów - przekroczenie tabu, wina jednostki, sąd, rozłam wewnątrz rodziny, konsolidacja społeczności przeciwko winowajcom, ofiara składana przez winowajcę dla jego syna - stanowi o jej teatralności i ponadkulturowości. Teatr jest medium, które ma szansę wydobyć z tej historii to, co w filmie siłą rzeczy musiało pozostać stłumione.

Łukasz Maciejewski www.aict.art.pl: "Najpiękniejsza teatralna niespodzianka tego roku. Łażenie z pokoju do pokoju, z góry na dół, i z powrotem na górę. Pokój Friedmanów, posterunek policji, sąd nad Friedmanami. W tych pokojach wiszą stare plakaty, wycinki z gazet, są zdjęcia, niektóre z nich niesmaczne, zabazgrane pocztówki. Sąd nad Friedmanami jest w głowach widzów, w sumieniach. Wspólnie kręcimy film o perwersji, pożądaniu, o lęku i poprawności politycznej. Film o nas, nie o nich. Autorce scenografii, Barbarze Ferlak, należy się teatralny Oscar. Nie tylko jej. Także reżyserowi, aktorom, dramaturgom. Nowe otwarcie Ludowego, wybitny spektakl."

Reżyseria: Marcin Wierzchowski
Scenografia: Barbara Ferlak
Kostiumy: Ewa Mroczkowska
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Asystentka reżysera, inspicjent: Martyna Rezner

W spektaklu występują: Piotr Pilitowski - Arnold Friedman, Małgorzata Kochan - Elaine Friedman, Patryk Palusiński - David Friedman, gościnnie, Jakub Klimaszewski - Seth Friedman, gościnnie, Piotr Franasowicz - Jesse Friedman, Jan Nosal - Howard Friedman / Geraldo Rivera , Jagoda Pietruszkówna - sędzia Abbey Boklan / matka ucznia, Maja Pankiewicz - detektyw Fran Galasso / Debbie Nathan, Kajetan Wolniewicz - detektyw Squeglia / Ron Kuby, Ryszard Starosta - McDermott / świadek #1 / przyjaciel Jessego / Andrew Jarecky.

Recenzja Trojmiasto.pl

Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie

Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie (13 opinii)

Po roku przerwy znów podziwiać mogliśmy szeroko komentowane polskie spektakle na Wybrzeżu Sztuki....

30 czerwca 2017

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery