Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Ścianananaświat (1 opinia)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 351-15-12
wystawia:
Teatr Gdynia Główna
data premiery:
11 lutego 2012
czas trwania:
50 min. (bez przerw)
Ścianananaświat
8.7 28 ocen 1 10
O dojrzewaniu, ale i o dorosłości z perspektywy dziecka. To trochę manifestacja, trochę zgrywa, ale na poważnie zagrana przez Wojciecha Jaworskiego. Ewa Ignaczak wyciszyła i stonowała reżyserię, skupiając uwagę na aktorze. Ten z kolei udanie podaje istotny, choć mało odkrywczy tekst.
Teatr Stajnia Pegaza
Ścianananaświat
według Serge'a Kribusa

Nowy monodram Ewy Ignaczak.
 
Dorosłość kształtowana przez dzieciństwo.
Maurycy, dla przyjaciół Momo, zaprasza na wykład, podczas którego zabierze widzów w podróż do świata dzieciństwa - pozbawionego nudy, przewidywalnej codzienności. W jego pozornie absurdalnych problemach, kryje się szczera, dziecięca logika i manifestacja głęboko skrywanych uczuć. Poprzez spojrzenie w przeszłość, która pozostaje i żyje w naszych wspomnieniach, Momo dokonuje dojrzałej refleksji nad własnym życiem, wpływie wychowania na życie dorosłe, przy jednoczesnej walce o status dziecka we współczesnym świecie.

To monodram, w którym omówimy nie codzienne konwersacje na błahe tematy, ale przełomowe rozmowy, które mogą trwale zmienić jakość międzyludzkich relacji. Świat bez rozmów to świat bez bliskości, pełen nierozwiązanych konfliktów, dusznej atmosfery i destrukcyjnych gier. To spektakl o tym, że warto czasami pozwolić dojść do głosu naszemu wewnętrznemu dziecku.

"(...) Dorosły zupełnie nie zna dziecka, nie pamięta swojego dzieciństwa. Nie jest nawet pewne, że każde dziecko jest zawsze w stanie mówić o swoich przeżyciach, lękach, o swoich potrzebach. Ale zawsze będzie o tym mówić lepiej niż dorosły.", Momo

Reżyseria: Ewa Ignaczak
Dźwięk: dzieci z Centrum Zabawy i Edukacji "Żyrafa" w Gdańsku
Opracowanie muzyczne: Tomasz Antonowicz

Obsada: Wojciech Jaworski

-----

Wojciech Jaworski - urodziny w Gdańsku. Pierwsze kroki przed dużą publicznością stawiał na deskach Teatru Wybrzeże, statystując w "Tytusie Andronikusie" w reż. Moniki Pęcikiewicz oraz "Blaszanym bębenku" w reż. Adama Nalepy. Dyplom aktora otrzymał w olsztyńskim Studium Aktorskim im. A. Sewruka przy teatrze im. Stefana Jaracza, gdzie poza spektaklami dyplomowanymi wystąpił w "Mistrzu i Małgorzacie" w reż. Janusza Kijowskiego oraz "Intermediach staropolskich" w reż. Cezarego Ilczyny.

Pierwszym spektaklem po ukończeniu szkoły aktorskiej jest "Nie-boska komedia" w reż. Adama Nalepy w Teatrze Wybrzeże. W teatrze jednego aktora debiutuje spektaklem "Ścianananaświat" w reż. Ewy Ignaczak Teatru Stajnia Pegaza.

Recenzja Trojmiasto.pl

O dorosłych, przez dorosłych - monodram "Ścianananaświat" w Sopockiej Scenie Off de BICZ O dorosłych, przez dorosłych - monodram "Ścianananaświat" w Sopockiej Scenie Off de BICZ

O dorosłych, przez dorosłych - monodram "Ścianananaświat" w Sopockiej Scenie Off de BICZ (13 opinii)

Ewa Ignaczak nie raz udowodniła, że ma rękę do monodramów. Dobiera teksty do możliwości...

12 lutego 2012

Opinie (1)

  • POLECAM (opinia sprzed 8 lat)

    Ciekawy spektakl - monodram ,świetna gra aktorska POLECAM

    • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery