stat
PATRONAT

Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Grudniowe popołudnia, gdy za oknem robi się coraz ciemniej, nie nastrajają do wyjścia z domu. Ale właściwie, czemu nie? Czas na kolor! Wybierzcie się z nami na oprowadzanie po najnowszej wystawie Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej. Do świata pełnego barw i przedziwnych stworów wprowadzi was Gosia Bujak.

Nasza wystawa to dziesięć modułów prezentujących oryginalne ilustracje autorstwa Bożeny Truchanowskiej. Na pewno widzieliście je już w książkach dla dzieci. A może pokazali je wam wasi rodzice lub dziadkowie? Ilustracje pokazują cały wachlarz technik stosowanych w latach 60., 70. i 80. XX wieku. To niezwykła okazja do ich analizowania, porównywania, a przede wszystkim podziwiania.

Decyzja o podziale na dziesięć modułów to celowy zabieg edukacyjny. Eksplorując kolejne sekcje, poznamy różne gatunki roślin i zwierząt, odnajdziemy detale ukryte w przestrzeni wystawy, wyobrazimy sobie to, co nierealne, zaobserwujemy etapy powstawania obrazu, a nawet nauczymy się, czym jest perspektywa. Przekonamy się również, że w świecie ilustracji wszystko jest możliwe.
Wizyta w muzeum stanie się wielką przygodą dla każdego. Dla dużych i małych! Na naszej wystawie można zdjąć buty i biegać boso, można skakać i szaleć, ale też położyć się i wyciszyć, nasłuchiwać dźwięków, a później zasnąć i wyruszyć w cichą, senną wyprawę po ilustracjach Bożeny Truchanowskiej.

Prowadzenie: Gosia Bujak / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Zapisy: www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/
Wystawa: www.muzeumgdynia.pl/wystawa/sciana-zaczarowana/

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
  • Bilet ulgowy
    5 zł
Bilety: Oprowadzanie jest wliczone w cenę biletu do Muzeum (normalny: 10 zł, ulgowy: 5 zł, rodzinny: 15 zł, dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny); obowiązują zapisy; liczba miejsc ograniczona;

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Antoni Suchanek, polski malarz marynista, ma swój pomnik w Trójmieście. Gdzie dokładnie się znajduje?