Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Schody (2 opinie)

teatr uliczny
czas trwania:
55 min.
w ramach wydarzenia:
XVII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
ocena:
5.0 / 5 (5 głosów)
5.0
De Jongens, Holandia
Schody ("Trap")

Człowiek pragnie piąć się w górę. W miłości, wierze, pracy i na wojnie. Wznosić się ponad samego siebie i innych. The sky is the limit. Być panem i władcą i stać na szczycie, być szefem wszystkich szefów. Jednak na szczycie można się czuć samotnie. I oto jesteś, tam wysoko.

"Schody" mówią o sięganiu po nieosiągalne. O pragnieniu bycia na szczycie, o pragnieniu sukcesu. O realizowaniu wielkiego planu za wszelką cenę, kosztem siebie samych i innych. Na szczęście de Jongens znaleźli coś, co pozwala odnieść sukces: Schody. Stara, solidna rzecz, niezbędna, żeby się lepiej wspinać. Schody to nie cel sam w sobie, ale środek, któy pozwala go osiągnąć. Cele, które sobie stawiamy są różne, ale łączy nas trud w ich osiąganiu. Każdy do czegoś dąży, do góry lub na dół, krok po kroku. Lub po sześć schodów na raz.

O teatrze:
Grupa teatralna De Jongens to fundacja, która tworzy przedstawienia z myślą o festiwalach. Jej członkowie są niezależnymi twórcami teatralnymi, sami tworzą swoje przedstawienia. Kiedy jest to konieczne, szukają pomocy u reżyserów i innych specjalistów teatru, aby sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nimi dany projekt, i aby rozwijać swoje umiejętności. De Jongens utrzymują kontakt z całą grupą ludzi teatru, którzy zawsze służą im radą i opinią. Swoje sztuki tworzą, improwizując. Pomysły na scenografię, sposób gry aktorskiej i ruch sceniczny pojawiają się podczas wspólnej pracy nad projektami. Większość scenografii budują sami, jak również sami projektują swoje materiały promocyjne.

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery