• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Scenariusz dla trzech aktorek (1 opinia)

spektakl dramatyczny
kasy:
600-464-619
wystawia:
Teatr BOTO
Scenariusz dla trzech aktorek
Bogusław Schaeffer

Premiera: 28 maja 2011 roku, projekt "Teatr Warszawa"

Tematem spektaklu są problemy, z jakimi zmagają się kobiety-artystki w trakcie pracy. Widz ogląda próbę teatralną, pełną gagów, dowcipów i nagłych zwrotów akcji. Doskonały materiał dla aktorskich improwizacji. Trzy Artystki spotykają się w niemal pustej przestrzeni teatru. Bohaterki poznajemy w prozaicznych chwilach. Każda snuje swoje rozważania o teatrze, wierząc niezłomnie w swój nieodkryty lub niedoceniony talent.

Temperament i energia aktorek kreujących role: PIE, DRU, CZE porywają publiczność od pierwszej sceny. Zabawne sytuacje rodem zza kulis teatralnych zawsze wzbudzały ciekawość widzów, a w tym spektaklu aktorki doprowadziły żonglerkę opartą na mieszaniu prywatności z grą aktorską do absurdu.

Historia śmiesznie prosta i po prostu śmieszna czyli "Scenariusz dla trzech aktorów" w wersji kobiecej. Pomysł Scheaffera sprowadza się do prezentacji prób do spektaklu "Fragment" niejakiego... Bogusława Schaeffera.

Pełna inteligentnych dowcipów i prześmiesznych sytuacji komedia. Wspaniała zabawa z precyzyjnie wymierzoną ironią.

"Będziesz myślał po wyjściu z teatru! Zapamiętaj to sobie widzu, który we wszystkim maczasz swoje pal..." Bogusław Schaeffer

Reżyseria: Bogusław Semotiuk
Muzyka: Bogusław Schaeffer

Obsada:
Pie - Iwona Chołuj
Dru - Anna Modrzejewska
Cze - Dorota Gorjainow

-----

Bogusław Schaeffer
Jeden z największych artystów współczesności. Polski muzykolog, kompozytor, krytyk muzyczny, dramaturg, grafik i pedagog. Autor książek i artykułów na temat muzyki współczesnej oraz historii muzyki. Był dziennikarzem Polskiego Radia w Krakowie. Od 1963 r. wykłada kompozycję w Akademii Muzycznej w Krakowie. Pracował jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim, w austriackim Salzburgu, holenderskim Middelburgu i w angielskim Yorku. Współpracował ze studiem eksperymentalnym Polskiego Radia. Jest autorem wielu sztuk teatralnych.

Bogusław Semotiuk
W 1979 roku skończył Wydział Aktorski w PWSFTviT w Łodzi. Występował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. W latach 2001-2004 był dyrektorem Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie i w latach 2004-2007 Teatru Nowego w Słupsku. Jest pedagogiem na wydziale aktorskim w łódzkiej PWSFTviT , oraz na wydziale aktorskim WSHE, którego jest opiekunem.

Opinie (1)

  • (opinia sprzed 4 lat)

    negatywna opinia bedzie hejtem

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery