• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Scena Muzyki Polskiej - The Whoop Group

Zapraszamy na koncert The Whoop Group. Koncert jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Scena muzyki polskiej, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystąpi:
The Whoop Group w składzie:
Jakub Muras - saksofon sopranowy
Mateusz Dobosz - saksofon altowy
Krzysztof Koszowski - saksofon tenorowy
Szymon Zawodny - saksofon barytonowy

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program:
Krzysztof Komeda  Svantetic [7](oprac. Mateusz Smoczyński, trans. Jakub Muras)
Mieczysław Wajnberg II Kwartet smyczkowy op. 3/145 [30](oprac. Krzysztof Koszowski)
Krzysztof Komeda  Unloved [5](oprac. Jakub Muras)
Ignacy Jan Paderewski Album Tatrzańskie op. 12 [16](oprac. Krzysztof Koszowski)
Krzysztof Komeda  Rosemarys Baby [5](oprac. Jakub Muras)

The Whoop Group to czterej niezwykle kreatywni wirtuozi saksofonu, którzy razem na scenie tworzą niebezpieczną broń muzyczną o potężnej sile rażenia (Jan A.P. Kaczmarek  kompozytor, laureat Oscara). Grupa jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kwartetów saksofonowych na świecie. Zespół połączyła ze sobą nie tylko miłość do instrumentu oraz muzyki, ale także wieloletnia przyjaźń. Każdy członek grupy jest laureatem wielu prestiżowych konkursów indywidualnych i kameralnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Są także wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego Młoda Polska.

W lipcu 2018 roku ukazała się ich debiutancka płyta Crimes, za którą zostali nominowani do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2018 w kategorii Odkrycie Roku. Międzynarodowy rozgłos przyniósł zespołowi singiel z tego albumu z nagraniem Burzy Antonio Vivaldiego, która została w internecie odtworzona ponad 30 milionów razy. Są ponadto zwycięzcami wszystkich konkursów kameralnych, w których wzięli udział, m.in. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Dętych Zespołów Kameralnych w Warszawie (2017), Nagroda Główna F.N.A.P.E.C Musiques dEnsemble w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Paryżu (2017), I nagroda i Tytuł Mistrzów w Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy (2017).

The Whoop Group regularnie koncertuje, głównie w Europie, a ich występy często określane są mianem energetycznych spektakli muzycznych. Zespół ma na swoim koncie występy na tak prestiżowych festiwalach, jak choćby Un Violon sur le Sable w Royan (Francja), gdzie występowali przed licząca ponad 50 tysięcy osób publicznością, Christopher Summer Music Festival w Wilnie, trasa koncertowa po Niemczech w ramach festiwalu Musik in den Hausern, festiwal La folle journee (edycja polska w Warszawie) i wiele innych.

Jest to zespół pod wieloma względami niespotykany i niezwykły. Cała czwórka jest równie szalona, co ambitna. Nie boją się muzycznych wyzwań i nieustannie odkrywają przed słuchaczami coś nowego. Specjalizują się w wykonywaniu muzyki klasycznej i współczesnej, którą często sami aranżują i komponują na swój skład instrumentalny. Z ogromną przyjemnością wykonują także inne gatunki muzyczne, takie jak jazz, muzyka filmowa, a nawet hip-hop.Zespół współpracował przy okazji różnych projektów z takimi artystami, jak: Jan A.P. Kaczmarek, L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra, Maciej Obara, Krzysztof Herdzin, Dorota Miśkiewicz, Paweł Gusnar, Małgorzata Kożuchowska, Joanna Kulig, Tamara Arciuch czy Magdalena Kumorek.

Koncert jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Scena muzyki polskiej, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

-
Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa Orlen
Główny Sponsor PFB - Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna

Partner wydarzeń PFB w 2024 roku: Ruch Muzyczny
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Presto

Opinie

Sprawdź się

W jakim trójmiejskim teatrze grała Teresa Budzisz-Krzyżanowska?