stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Saxowny Benefis Fajnego Człowieka - Adam Wendt

Saxowny Benefis Fajnego Człowieka - Adam Wendt: 40 lat od debiutu w Big Band Gdansk już 7 maja w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

Adam Wendt - Bohater naszego benefisu to uznany kompozytor, aranzer, pedagog, a przede wszystkim saksofonista. Ukonczył z wyróznieniem Szkołe Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdansku -Wrzeszczu, nastepnie studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Juz w czasie studiów współpracował z zespołami i orkiestrami, m.in.: Young Power, Alex Band, Big Band Wiesława Pieregorólki, a takze Kukla Band. W 1985 roku powstał zespół Walk Away, którego Adam Wendt został stałym członkiem. Wspólnie z zespołem zdobył szereg nagród oraz goscił na wielu festiwalach w Polsce i zagranica. W 1990 roku artysta wraz z zespołem Walk Away i Urszula Dudziak otwierał europejskie koncerty Milesa Davisa. Jako solista Adam Wendt był wielokrotnie nagradzany, m.in. w 1986 roku zdobył II nagrode na I Miedzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach.

koncerty w Trójmieście


Reprezentujac Polske, uczestniczył w miedzynarodowym big bandzie West Berlin '88. Powstało około 60 płyt z udziałem jego osoby jako saksofonisty, aranzera czy kompozytora. Adam Wendt trudni sie równiez pedagogika muzyczna, jest wykładowca Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdansku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa oraz prowadzi klase saksofonu w Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdansku-Wrzeszczu.

Prowadzenie - Krzysztof Dąbrowski
Laudacja - Stanisław Danielewicz
 
1) Duet "THE BLOOZZ"
Romek Puchowski i - Adam Wendt
2) Duet:  Adam Wendt sax, Artur Jurek - fortepian.
3) Acoustic Set+Laura Cubi -
akordeon- fortepian-sax-trąbka-vocal
4) Przemysław Dyakowski - sax oraz niespodzianki.
 

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym roku po raz pierwszy w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Poezji Społecznie Zaangażowanej o Nagrodę Czerwonej Róży?