Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Teatr Formy (Polska)
Sąsiad

Spektakl pantomimy opowiadający o życiu toczącym się w pewnej kamienicy. Przedstawienie ujęte jest w trzech odcinkach telenoweli pantomimicznej odgrywanej jeden po drugim. Osią spektaklu stały się wątki z życia codziennego mieszkańców na poszczególnych piętrach, w których dzieje się akcja sztuki.

Jednakże głównym wątkiem staje się los samotnego pana Stanisława - bezrobotnego polonisty mieszkającego na strychu. Jego pasją jest podglądanie gwiazd i sąsiadów. Pewnego dnia pan Stanisław spostrzega, że ilekroć napuszcza wody do wanny, w odbiciu jawi mu się wizja upragnionej kobiety. Problem w tym, że nieustanny chlupot wody w porach nocnych przeszkadza sąsiadom. Jak łatwo się domyśleć, pan Stanisław szybko staje się ofiarą sąsiedzkiej bezsilności.

Spektakl zwięzły, groteskowy, zabawny, obfitujący w rubaszny humor, ale i w poetycką subtelność oraz wzruszenie. Stawia pytanie o granice inności. Na ile bycie "innym" przeszkadza innym?


Teatr Formy (dawny Współczesny Teatr Pantomimy) istnieje od 1996, założony i prowadzony przez Józefa Markockiego, który wywodzi się z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i szkoły Mistrza Henryka Tomaszewskiego. Wszyscy członkowie zespołu są zawodowymi aktorami, a formacja jaką tworzą wyrasta z tradycji polskiego mimu zbiorowego.

Interesuje ich współczesność i człowiek teraźniejszy - z tym, co go spotyka, drażni, wzrusza czy przeraża. Aby opowiadać o doświadczeniach homo sapiens XXI wieku, ale i o odwiecznych zmaganiach ideałów z ludzką niedoskonałością, Józef Markocki sięga po inspiracje literackie, a także po wspólne wielu kulturom mity i legendy.
Operując międzynarodowym językiem gestu nie wymagającym tłumacza, z dużym powodzeniem gości na festiwalach w kraju i za granicą.

Opinie (2)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery

 • Fałsz Fałsz
  bilety 25 - 40
  Kup bilet

  terminy: 26 sierpnia, 27 sierpnia, 28 sierpnia,

  premiera: 29 sierpnia 2020

  wystawia: Teatr Atelier

 • Fidelio Fidelio

  terminy: 3 października, 4 października, 24 października, 25 października

  premiera: 3 października 2020

 • Koncert Sylwestrowy 2020 Koncert Sylwestrowy 2020
  bilety 60 - 280
  Kup bilet

  terminy: 31 grudnia, 2 stycznia, 3 stycznia,

  premiera: 31 grudnia 2020

  wystawia: Teatr Muzyczny