• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Samotne Oceany - spotkanie z P.Reiter

Dzień Kobiet to doskonała okazją, aby przybliżyć historię niezwykłej kobiety, legendy żeglarstwa - Krystyny Chojnowskiej Liskiewicz, pierwszej kobiety, która opłynęła świat solo.

kwi 25

czwartek, godz. 18:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, związana z Trójmiastem - wyruszała z portu w Gdańska, pracowała w gdańskich stoczniach, a przez pewien czas mieszkała także na sopockim Brodwinie. Z pewnością część jej trójmiejskich sąsiadów nie wiedziała, że wchodząc w 1976roku na pokład małego jachtu "Mazurek" rozpoczyna samotny rejs dookoła świata. Co więcej - będzie pierwszą kobieta w historii, która tego dokona.

Paulina Reiter, redaktorka "Wysokich Obcasów", w swojej fascynującej reporterskiej biografii opowiada o Pani Kapitan, jej życiu i morskich przygodach. Na czele z tą najważniejszą -30 tysiącami mil morskich samotności i prób dogadania się z żywiołem. "Samotne oceany" to nie tylko historia o odwadze, o żeglarstwie bez GPSa i o kobietach na morzu, ale także o miłości.

Autorka szuka też odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że tak niewiele osób w Polsce słyszało o Krystynie Chojnowskiej-Liskiewicz i przywraca pamięć o zapomnianym wyczynie Pani Kapitan.
Spotkanie autorskie z Pauliną Reiter poprowadzi Ania Myszkowska-Sznajder, współzałożycielka klubu kobiet YCS NA FALI

GDZIE: restauracja DO BRZEGU, siedziba YACHT CLUBU SOPOT, Al. Mamuszki, Sopot
Liczba miejsc ograniczona.
Wydarzenie współorganizowane z Miastem Sopot w ramach wydarzenia Marzec Sopocianek.

Informacja o biletach

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują zapisy w formularzu.

Opinie

Sprawdź się

Ze spektaklem "Brzydkie kaczątko" Teatr Miniatura poleciał za granicę. Na Harmony World Puppet Carnival uznano go za najlepszy zespół teatru lalkowego. W jakim mieście został wystawiony?