• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Warsztaty Mozaiki
PATRONAT

Safe place / Wystawa - Warsztaty rękodzieła Marty Shurpakovej

w każdy poniedziałek (do 17.06), godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 120 - 350 zł
cze 1

sobota, godz. 10:00

bilety 129 zł
ulgowy 99 zł
Safe place / Wernisaż wystawy rękodzieła Marty Shurpakovej
7 listopada 2023 r. (wtorek) g. 18:00
Ekspozycja:
7.11 28.12.2023
Miejsce: Wyspa Skarbów GAK ul. Turystyczna 3
Wstęp wolny

Safe place" to koncepcja, która w naszej wyobraźni przybiera różne kształty. To może być ulubione miejsce w domu, w którym czujemy się chronieni. To może być nasza wyobraźnia, która stwarza tajemnicze krainy w otaczającym nas świecie. To może być wspomnienie, które otula nas ciepłem. Większość prac na wystawie powstała podczas pandemii, kiedy jedynym sposobem na poczucie bezpieczeństwa było tworzenie. Technika Punch Needle* stała się dla autorki przewodnikiem do świata fantazji, marzeń i poczucia komfortu.

Safe place" to nie tylko wystawa dywanów, to podróż przez emocje, wspomnienia i marzenia. To zaproszenie do odkrycia, jakie znaczenie ma bezpieczeństwo w naszym życiu i jak można je przekształcać w sztukę. Wystawa podkreśla znaczenie miejsca, w którym czujemy się bezpieczni, gdzie możemy oderwać się od chaosu otaczającego nas rzeczywistego świata. Safe place" to zaproszenie do znalezienia swojego własnego spokojnego zakątka wśród tkanin i kolorów. Każdy dywan to unikalna opowieść, którą można odczytywać zarówno w dotyku, jak i wzrokiem.

*Technika Punch Needle to rodzaj ręcznego haftu, który polega na wprowadzaniu nitek przez tkaninę w sposób umożliwiający tworzenie wzorów, tekstur i efektów trójwymiarowych.

Punch needle / Warsztaty rękodzieła
11 listopada 2023 r. (sobota) g. 12:00-15:00
Miejsce
: Wyspa Skarbów GAK ul. Turystyczna 3

Koszt 100 zł / osoba Wiek 15+ Ilość miejsc ograniczona: 10 os. Zgłoszenia do 09.11.23 (czwartek) - decyduje kolejność wpłat wyspaskarbow@gak.gda.pl lub tel. 571 608 945 Materiały zapewnia organizator Bilety na platformie Bilety24.pl

Warsztaty Punch Needle to okazja dla pasjonatów rękodzieła do nauki tej fascynującej techniki tworzenia tekstyliów. Punch Needle to technika pozwalająca na tworzenie pięknych wzorów i tekstur i doskonały sposób na wyrażenie kreatywności i stworzenie własnych, unikatowych dzieł sztuki.

Warsztaty Punch Needle są dedykowane zarówno początkującym, jak i zaawansowanym rękodzielnikom. Uczestnicy nauczą się obsługi igły oraz podstawowych technik, które są niezbędne do rozpoczęcia własnych projektów. Przy wsparciu prowadzącej poznasz proces tworzenia metodą Punch Needle, a także stworzysz własny, miękki obrazek, który ozdobi wnętrze Twojego mieszkania.

Marta Shurpakova graficzka i ilustratorka, absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W swojej praktyce artystycznej na pierwszym miejscu stawia proces wyszukiwania języka wizualnego i eksperyment. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych, m.in. III Biennale Tkaniny artystycznej w Poznaniu.
 

Informacja o biletach

„Safe place" to zaproszenie do znalezienia swojego własnego spokojnego zakątka wśród tkanin i kolorów. Każdy dywan to unikalna opowieść, którą można odczytywać zarówno w dotyku, jak i wzrokiem...

Opinie

Sprawdź się

Autorką bestsellerowej powieści "Opowieść niewiernej" jest:

 

Najczęściej czytane