Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
RaTaTam, Islandia
SUSS!
WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE


Po spektaklu dyskusja z twórcami na temat przemocy domowej i praw kobiet.
Spektakl będzie grany w języku angielskim z polskimi napisami. Rozmowa będzie prowadzona prowadzona w języku angielskim i tłumaczona symultanicznie.

Spektakl "SUSS!" powstał na bazie wywiadów z ofiarami i sprawcami przemocy domowej (nagrano ok 200 godzin materiału). Przedstawienie ma charakter edukacyjny, służy wprowadzeniu tematu przemocy domowej i praw kobiet do debaty publicznej. Spektakl, wystawiany w całej Islandii i poza granicami, za każdym razem jest przyczynkiem do dyskusji o podejmowanych w nim problemach z udziałem specjalistów, psychologów i artystów. W Polsce w rozmowie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wezmą udział Gudmundur Thorvaldsson - aktor grupy RaTaTam, lider islandzkiej części projektu Shaking the Walls, Philip Parr - dyrektor artystyczny brytyjskiej grupy Parrabola i lider projektu STW w Wielkiej Brytanii, oraz polscy eksperci.

RaTaTam w ciągu ostatnich lat stał się najbardziej rozpoznawalną niezależnym zespołem teatralnym w Islandii. To grupa silnych artystycznych indywidualności, którą inspiruje badanie ludzkiej natury i poruszanie istotnych problemów społecznych. Przy tworzeniu spektakli wykorzystują analizy, dokumenty i rozmowy. Artyści chcą pokazać głęboko skrywane tajemnice drążące społeczność, w której żyją. Ich spektakle kwestionują oczekiwania odbiorców, są pełne trudnych pytań, równoważonych za pomocą sarkazmu i dużej dozy humoru.

Wydarzenie towarzyszące, prezentowane w ramach projektu Shaking the Walls.

reżyseria: Charlotte Böving
kostiumy i scenografia: Thorunn Maria Jonsdottir
muzyka: Helgi Svavar Helgason
światła i technika: Arnar Ingvarsson

OBSADA: Gudmundur Thorvaldsson, Gudrun Bjarnadottir, Halldora Rut Baldursdottir, Hildur Magnusdottir, Laufey Elíasdottir

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery