• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

STTN - Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

Zapraszamy na tegoroczną odsłonę Spotkań Trójmiejskich Teatrów Niezależnych.

Program:

21 marca PIĄTEK

11:00 STTN-ki - Teatr Gdynia Główna - Wielkie Ciasto
18:00 Teatr KINO VARIATINO - Anna Haracz - The Blue Resonance
18:30 Wernisaż wystawy fotografii Adama Bogdana
19:00 Teatr Seniora - Sanatorium. Międzypokoleniowa przygoda teatralna
20:30 Teatr Zielony Wiatrak i Kino Variatino -Kocha, lubi, szanuje

22 marca SOBOTA

18:00 Teatr Amareya - 2
19:30 Teatr Błękitna Sukienka - Keeffe, nie jestem królem
21:00 Grupa Teatralna W Kaczych Butach - Moneta z dziurką

23 marca NIEDZIELA

17:00 Teatr pod Mostem - Jak przez kij, we wsi zamęt był
18:00 Kabaret Pod Napięciem
19:00 Teatr Pod Mostem 2 - Poza zasięgiem
20:00 ImproVizja

Informacje o twórcach:
STTN-ki

Teatr Gdynia Główna - Wielkie Ciasto
Inspirowane opowiadaniem J.R.R Tolkiena "Kowal z Podlesia Większego"
Rozsmakowujemy młodego widza w teatrze!

Jeden kreatywny reżyser, dwóch zdolnych aktorów, kilka "kuchennych lalek", garść wyobraźni, łyżka tajemnicy i szczypta dobrego humoru - to przepis na wyśmienitą zabawę przyprawioną nutą refleksji. Wielkie ciasto to kulinarno-magiczny spektakl dla dzieci opowiadający pełną przygód historię pewnego kowala... Poruszający wyobraźnię lalkarsko-aktorski debiut reżyserski Piotra Srebrowskiego, aktora, absolwenta wrocławskiego wydziału lalkarskiego PWST, dotychczas współpracującego m. in. z Sopocką Sceną Off de BICZ, Teatrem Miniatura, Sceną SAM i FSC.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Srebrowski
Projekt lalek: Piotr Srebrowski
Wykonanie lalek: zespół
Konsultacje dramaturgiczne: Maciej Wiktor
Muzyka: Sówka Sowińska
Przepis na ciasto: ciocia Wiesia
Produkcja: Teatr Gdynia Główna
Obsada: Konrad Till, Radosław Smużny


STTN-y

Teatr KINO VARIATINO - Anna Haracz - The Blue Resonance
koncept i wykonanie- Anna Haracz
muzyka i śpiew - Anna Haracz
kostium - Anna Haracz
światła - Anna Haracz

"Fascynujący spektakl zaprezentowała Anna Haracz, artystka, którą nie zawaham się określić mianem wybitnej. W "The Blue Resonance" zaprezentowała dogłębną świadomość ciała, mistrzowską swobodę w korzystaniu z rozmaitych technik tańca, umiejętną pracę również głosem (co bywa przydatne także w teatrze tańca), wreszcie - poczucie humoru i dystans wobec samej siebie. Najpierw pięknie budowała dramaturgię spektaklu i stopniowo przyciągała uwagę do granic niemal hipnotycznych, by w finale w sposób naturalny, bez popadania w autoparodię rozładować narosłe napięcie, nie sprzeniewierzając się przy tym klimatowi całego przestawienia. Bardzo chciałbym częściej oglądać ją na Spotkaniach." Andrzej Z. Kowalczyk Kurier Lubelski www.kinovariatino.pl

Teatr Seniora Projektornia GAK-Sanatorium. Międzypokoleniowa przygoda teatralna.
Spektakl "Sanatorium" przedstawia jeden dzień z życia kurortu. Przedstawienie to próba zmierzenia się ze wszystkimi aspektami życia tych jakże specyficznych uzdrowisk - z atmosferą i regułami tego miejsca, życiem towarzyskim i ich wpływem na dalsze losy beneficjentów sanatorium, nonsensami służby zdrowia itp. Całość opowiedziana jest z przymrużeniem oka, a główny wątek stanowi historia pewnej odnowionej po latach miłości. Ważne jest, że scenariusz spektaklu zrodził się z rozmów i improwizacji podczas cyklicznych spotkań seniorów i artystów. Aby lepiej poznać i zrozumieć specyfikę funkcjonowania sanatorium grupa wybrała się do jednego z sopockich uzdrowisk. Tam przeprowadzone zostały rozmowy z kuracjuszami i pracownikami, co znacznie wzbogaciło scenariusz. Stworzone wspólnymi siłami przestawienie pokazane zostało po raz pierwszy 19 kwietnia 2013 roku w klubie Projektornia GAK.
Projekt sfinansowano ze środków Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" w ramach programu "Seniorzy w akcji".

Obsada:
Jadwiga Bartnicka
Teresa Dobierska
Józefa Godek
Tadeusz Gęzicki
Anna Kędziora
Jerzy Kejnowski
Janina Mańkowska
Danuta Murawska
Wiesław Siemiński
Barbara Tomaszewicz
Opieka reżyserska: Ewelina Damps
Scenografia i kostiumy: Magdalena Kasa
Muzyka: Ignacy Wiśniewski
Choreografia: Katarzyna Wyborska

Teatr Zielony Wiatrak i Kino Variatino-Kocha, lubi, szanuje
To dwudziesta czwarta premiera Teatru Zielony Wiatrak w reżyserii Marka Branda i druga wspólna realizacja (pierwsza miała miejsce w 2001 roku, przy spektaklu "Dni pozorne") z Anną Haracz, założycielką Teatru Kino Variatino. W tym spektaklu, Anna Haracz, dodatkowo pełni funkcję współreżysera.

tekst - Marek Brand
choreografia - Anna Haracz
scenografia - Anna Molga
muzyka - Tomasz Kobiela, Wojciech Masiak
światło - Radosław Czerniawski
obsada: Luiza - Anna Haracz, Maurycy - Marek Brand
reżyseria - Marek Brand i Anna Haracz
Realizacja Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Pomorskiego

Teatr Amareya-2
solo Katarzyny Pastuszak
Muzyka na żywo: Joanna Duda
Koncept, wykonanie, video: Katarzyna Pastuszak
Montaż video: Aleksander Zieleń
Konsultacje: Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska

Projekt 2 realizowany jest w ramach 10-lecia Teatru Amareya i stanowi część autorskiego projektu Katarzyny Pastuszak pt. 33_33_33, który obejmuje 33 performanse i akcje artystyczne zaplanowane na 365 dni - od urodzin do urodzin artystki, tj. od 16 sierpnia 2013 do 16 sierpnia 2014. Projekt opiera się na dialogach z artystami, z którymi Pastuszak dotąd nie miała okazji współpracować i artystami, którzy towarzyszą jej od lat i z którymi stworzyła rodzaj dialektu ruchowego. Projekt 33_33_33 jest o powrotach, zwrotach, o zapętlonej nielinearności czasu i jego paradoksalnej regularności, o tym co zapisane na skórze, która dzień po dniu rodzi się i umiera, rodzi się i umiera. Projekt o pamiętaniu i zapominaniu.

Teatr Błękitna Sukienka-Keeffe, nie jestem królem
Inspiracją do stworzenia spektaklu były napisane przez Ritę Jankowską Gry kobiet. Gier było dziesięć, a wszystkie powszechne i codzienne, dobrze znane z dzieciństwa choć uprawiane przez dorosłych. Zadaliśmy sobie jednak pytanie: o co i po co te gry? Czy możliwe są takie relacje, w których gier nie ma? Co zrobić, gdy nie chcemy, a inni grają z nami - i jesteśmy wobec tego bezbronni? I czy jesteśmy bezbronni?

Żyjemy w świecie w dużej mierze wykastrowanym z prawdy, odwagi i czułości - i powstającą dziurę kleimy grą, która jest pewnego rodzaju iluzją. Keeffe i Mężczyzna też grają. Keeffe gra tak zapamiętale, że rozszczepia się w kilka sfastrygowanych ze sobą osobowości, a jej Dusza tłucze to nieświeże mięso z wiarą, że da się to jakoś uratować, albo ozdobić jak już się nie da uratować.

Spektakl nie gloryfikuje ani kobiety ani mężczyzny. Nie wini ani jego, ani jej. Raczej jest wołaniem o my. Niezgodą na to, że związki międzyludzkie to luksus: rzadko dostępny, trudny do osiągnięcia, niemożliwy, jeśli wydaje się, że można nim dowolnie dysponować. I jak Antoine, co z nami będzie?!

Występują: Arkadiusz Drewa, Dagmara Lewandowska, Alicja Piotrowska,
Beata Ruszkiewicz oraz Jagoda Brzostek, Halszka Gaczoł, Anna Giec i Anna Winnicka
reżyseria i scenariusz: Rita Jankowska

Grupa Teatralna W Kaczych Butach-Moneta z dziurką. Knajpka na uboczu staje się miejscem niezwykłej intrygi. Wydarzenia wymykają się spod kontroli, emocje sięgają zenitu a życie bohaterów ulega niespodziewanej przemianie. Moneta z dziurką to kameralna jednoaktówka opowiadająca o tym, jak łatwo ulec złudzeniom i do czego doprowadzić może ludzka pożądliwość.

Czas trwania 45 min. Obsada: Barmanka: Barbara Danowska Kelner: Natan Maciej Miłaszewski Ojciec: Roman Włodkowski Syn: Tomek Kotlicki Dziewczyna: Emanuela Koszałka Maks: Tomasz Waberski Prostytutka: Agnieszka Fudzińska Zosia: Monika Majewska (Ewa Słusznik) Ania: Beata Bujnowska-Kowalska Nieznajomy: Ronald A. Evenwood Scenariusz i reżyseria: Roman Włodkowski Scenografia: Ola Kulesza, Beata Bujnowska-Kowalska, Roman Włodkowski Światła i dźwięk: Ola Kulesza

Teatr Pod Mostem - Jak przez kij, we wsi zamęt był
scenariusz: Agnieszka Grewling-Stolc
scenografia: zespół
reżyseria: Agnieszka Grewling-Stolc
opracowanie muzyczne: Adrian Amrugiewicz

Spektakl osadzony w klimacie XVIII wiecznej wsi polskiej jest groteskowym i barwnym komentarzem do dzisiejszych sporów na temat szeroko rozumianego pojęcia GENDER. Tytułowy kij, a raczej chęć jego posiadania staje się pretekstem do obnażenia ludzkich charakterów i relacji między bohaterami. Zachodzące przemiany dają możliwość swobodnej wariacji na temat budzenia się zasad demokracji. Jednak zapominając o współczesnych konotacjach, gender i demokracji na spektaklu można się po prostu dobrze bawić.

Kabaret Pod Napięciem
Kabaret z Trójmiasta. Już trzeci rok terroryzuje Polskę swoimi skeczami, które znajdują poklask w każdym zakątku naszego kraju. Uwielbiają absurd, humor sytuacyjny, żonglują konwencjami, parają się parodią i piosenką kabaretową. Śmiech do rozpuku gwarantowany! Więcej informacji na stronie www.kabaretpodnapieciem.pl
Skład: Aleksandra Żabik, Arkadiusz Pawłowski, Maciej Wójtewicz, Michał Sidorkiewicz (pomoc techniczna)

Teatr Pod Mostem-Poza zasięgiem
scenariusz: Paulina Trzeciak i zespół
scenografia: zespół
reżyseria: Paulina Trzeciak i zespół
opieka reżyserska: Agnieszka Grewling-Stolc
opracowanie muzyczne: Michał Citko i zespół
choreografia: Ewelina Martys

Czy monotonia jest wyborem i do czego prowadzi? Jak jej zapobiec? Spektakl składnia do refleksji nad samym sobą. Chcemy uświadomić widzom jak wiele osób zmaga się z własnymi słabościami, choć wydawałoby się, że do szczęścia nie brakuje im niczego. Otwiera oczy na ludzkie cierpienie, z pozoru tak ciężkie żeby je dostrzec.

Spektakl jest autorskim projektem przygotowywanym przez młodzież. Począwszy od pomysłu na scenariusz poprzez reżyserię, muzykę i realizację. Prowodyrką całego zamieszania jest Paulina Trzeciak, która czuwała nad całością pod okiem instruktorki Teatru p. Agnieszki Grewling-Stolc.

ImproVizja
Grupa improwizacyjna z Trójmiasta. 9 osób zróżnicowanych pod każdym możliwym względem - fizycznie, mentalnie, wiekowo, humorystycznie. Każdy z nich ma swoją wizję tego co fajne i tego co śmieszne. Z połączenia tych wizji powstaje mieszanka, która wybucha na scenie za każdym razem w improwizowanych, jednorazowych spektaklach, które są tworzone wraz z publicznością. Nie ma scenariusza, jest za to czysta energia i show tworzone na bieżąco z udziałem widzów. Więcej informacji na stronie www.improvizja.pl

Skład: Aleksandra Żabik, Natalia Matulewicz, Aneta Wojtal, Michał Szwedow, Grzegorz Czernewski, Szymon Kabaciński, Michał Skolimowski, Sławomir Kula, Arkadiusz Pawłowski

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Czy na terenie Gdańska odkryto kiedykolwiek szczątki mamuta?