• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

STIK - akcja streetartowa i warsztaty

Na przełomie listopada i grudnia 2011 odbędzie się w Gdańsku festiwal kultury brytyjskiej BRIT CULT. W jego ramach odbędzie się m.in. cykl warsztatów edukacyjno-artystycznych, przegląd sztuki wideo oraz kina brytyjskiego, a także działania streetartowe. Już w sierpniu Gdańsk odwiedzi londyński streetartowiec STIK, który namaluje graffiti na Dolnym Mieście oraz poprowadzi warsztaty dla młodzieży (16 - 20.08). Jesienią spotka się z publicznością oraz trójmiejską artystką Iwoną Zając, aby zaprezentować swoje prace i podyskutować o streetarcie w UK i Polsce.

Odwiedzając Londyn w ciągu ostatnich 10 lat, można natknąć się na tajemnicze, patykowate postaci spoglądające ze ścian budynków i billboardów. Na pierwszy rzut oka, proste, subtelne w formie - tylko sześć kresek i kropki jako oczy - ale jednocześnie pełne treści i emocji. To prace streetartowca STIK'a, który poznał dogłębnie to miasto, kiedy był bezdomny i żył na ulicy. Teraz potrafi wykorzystać, wydawałoby się, nieosiągalne lokalizacje, aby namalować niezwykle wymowne obrazy.

Obecnie STIK wystawia swoje prace na West Endzie, współpracuje z Central Saint Martin przy projekcie "Graffiti Dialogues", prowadzi warsztaty graffiti dla szkół i ośrodków miejskich, współpracuje z tak różnymi organizacjami i grupami, jak Amnesty International, Reclaim the Streets, Queeruption, Mutoid Waste Company i British Waterways. Jednak nadal regularnie tworzy nielegalne graffiti w Londynie, dzięki czemu wyróżnia się jako przedstawiciel zarówno undergroundowej, jak i mainstreamowej sceny artystycznej. www.stik.org.uk

Na przełomie listopada i grudnia 2011 r. w Gdańsku odbędzie się festiwal kultury brytyjskiej BRIT CULT. Punktem wyjścia dla festiwalu jest wystawa "Jack Freak Pictures" Gilberta & George'a, czołowych artystów brytyjskich. Poprzez serię wydarzeń kulturalnych towarzyszących wystawie, organizatorzy chcą podjąć próbę przybliżenia najciekawszych współczesnych zjawisk artystycznych i kulturalnych w Wielkiej Brytanii, skupić się na ich języku, obecnych trendach i kierunkach.

Celem organizatorów jest zarówno prezentacja sztuki uznanych, czołowych twórców, jak i ukazanie niezwykłego potencjału młodej generacji. Jednym z wydarzeń planowanych w ramach Brit Cult będzie pierwsza edycja SpaceFest!, festiwalu muzyki spacerock & shoegaze, organizowanego przez Stowarzyszenie Nasiono przy współpracy z CSW Łaźnia.

Akcja streetartowa: 16 - 20 sierpnia 2011
Warsztaty: 18 - 20 sierpnia 2011, godz. 11.00-16.00

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Kiedy dokładnie rozpoczęła działalność Opera Leśna w Sopocie?