stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

SPiNDay: kosmiczne prelekcje i warsztaty dla szkół

Życie na orbicie, roboty na innych planetach, misje marsjańskie i praca w sektorze kosmicznym to tylko niektóre zagadnienia, jakie poruszymy w Hevelianum 10 listopada podczas Międzynarodowego Dnia Centrów Nauki. Do udziału w SPiNDay zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas 7-8 szkół podstawowych.

sty 31

poniedziałek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdą niedzielę (do 13.02)

Gdańsk,
bilety 25 zł
ulgowy 20 zł
Bezpłatne warsztaty i poprzedzająca je prelekcja odbędą się o godz. 9:00, 10:00, 11:00 lub 12:00. Poprowadzą je specjaliści z Polskiej Agencji Kosmicznej i Stowarzyszenia Robotyków SKALP, którzy na co dzień zajmują się tematami rodem z powieści Stanisława Lema

Spotkanie dla uczniów rozpocznie się prelekcją o życiu na orbicie, robotach na innych planetach, misjach marsjańskich i pracy w sektorze kosmicznym. Następnie będą mogli wziąć udział w warsztatach, na których przy pomocy robotów prostej konstrukcji zmierzą się z różnymi zadaniami.

Instytucje z całej Polski zrzeszone w Stowarzyszeniu Społeczeństwo i Nauka SPIN, do którego należy też Hevelianum, dzielą się dobrymi praktykami, współpracują programowo, realizują wspólne projekty, biorą udział w debacie publicznej. Promują naukę i wzbogacają środowisko edukacji. SPiNDay, czyli Międzynarodowy Dzień Centrów Nauki, to dzień, w którym udowadniają, że poznawanie praw nauki przez samodzielne eksperymentowanie jest nie tylko potrzebne, ale i atrakcyjne. Oprócz stałej oferty wystaw, warsztatów czy pokazów, 10 listopada na zwiedzających czekają dodatkowe zajęcia, specjalnie z okazji SPiNDay. Hevelianum swoją ofertę kieruje w tym roku do uczniów.

Gdzie: Hevelianum, Wozownia Artyleryjska
Czas trwania: prelekcja 45 min (sala Haxo) + warsztaty 45 min (sala Strakowskiego); 9:00, 10:00, 11:00, 12:00
Dla kogo: klasy 7-8 SP i szkoły ponadpodstawowe

Informacja o biletach

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: recepcja@hevelianum.pl | tel. 58 742 33 52   

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z trójmiejskich statków-muzeum nie jest jednostką Narodowego Muzeum Morskiego?