stat
Impreza już się odbyła

SKT 2020: Teatr Gry i Ludzie Krawcowa

"Przez lata nauczyłem się, co w sukience jest najważniejsze: 
kobieta, która ją zakłada" (I. Saint-Laurent)
Co można powiedzieć o sukience? Co sukienka może powiedzieć o kobiecie? Czy są wyjątkowe sukienki, tak jak kobiety mogą być wyjątkowe?

Historia zakładu krawieckiego oparta na autentycznych wydarzeniach to doskonały punkt wyjścia do rozważań o naturze i niezwykłej sile kobiet, ich kreatywności w czasach przemian społecznych, ich pomysłowości w poszukiwaniu wzorców i kreowaniu siebie.
Kobieta -krawcowa musiała cechować się niezwykłą siłą ducha, lotnym umysłem, otwartością  na nowe i jednocześnie zrozumieniem potrzeb swojej klienteli, która z jednej strony potrzebowała ubioru na powtarzalne okazje i tradycyjne uroczystości, a z drugiej strony pałała chęcią wyróżnienia się w tłumie, zaznaczenia własnej osobowości i indywidualności. Jak pokazała historia, krawcowa była nie tylko rzemieślnikiem, kreatorem kolejnych ubiorów, była także powierniczką tajemnic i sekretów swoich klientek. Kanwę spektaklu stanowi prawdziwa historia zakładu krawieckiego, prowadzonego przez lata przez babcię jednej z aktorek.


TWÓRCY
tekst - Katarzyna Błaszczyńska
reżyseria/koncepcja sceniczna/obsada
-  Beata Zawiślak 
- Anna Kandziora 
muzyka - Kamil Zawiślak 
projekcje, plakat - Barbara KoźbiałSpektakl będzie można oglądać pomiędzy 19:00 a północą w niedzielę, 30 listopada 2020. Niestety ze względu na sytuację okołocovidową spektakl nie będzie grany i transmitowany na żywo z Teatru BOTO - udostępnimy Państwu nagranie z premiery.
bilet: 4,99 zł ->https://www.facebook.com/events/4080835191946070/
_______________
Prezentacja spektaklu w ramach IV Sopockich Konsekwencji Teatralnych.
Organizator: Teatr BOTO
Partner: Victus Apartamenty
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, e-teatr.pl, Teatr dla Was, teatralny.pl
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Sopotu

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki jest najstarszy przykład tkania, który można obejrzeć w Trójmieście?