• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

SKT 2020: Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej online

monodram festiwal teatralny przegląd
wystawia:
Teatr BOTO
data premiery:
28 listopada 2020
w ramach wydarzenia:
IV Sopockie Konsekwencje Teatralne | ONLINE
"Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej"
Premiera online

Monodram teatralny Wojciecha Tremiszewskiego
transmisja spektaklu na żywo z BOTO


Godzinny monodram o wieszczu narodowym - lekki, śmieszny, a też nieco ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno-romantycznym. Rodacy mówią, że jest to rozrywka inteligentna.

Adam Mickiewicz patrzy z niebios na dół, na swoich rodaków XXI wieku, i uznaje, że brak w narodzie ducha. A może po prostu tęskni za gorączką tworzenia i blichtrem popularności? Tak czy owak dogaduje się z Bogiem i schodzi na ziemski padół, by ponownie spróbować swych sił jako drogowskaz duchowy Polaków. Tym razem nie zamierza być tylko Poetą! Tym razem spróbuje swych sił jako Komik! Adam zdaje sobie sprawę, że poezja uległa przedawnieniu, więc porzuca trzynastozgłoskowca. Zatrudnia Menadżera i za jego poradą bierze się za modny stand-up comedy. Będzie go uprawiał w klubach i w telewizji, nagra reklamę, wystąpi w talk show, talent show i w ogóle show. A między tym wszystkim będzie królował na bankietach z innymi celebrytami. Czy jesteśmy gotowi na Wieszcza Reaktywację?! Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami showbiznesu? Jak zabrzmi jego stand-up o ziomkach z epoki romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

Wojciech Tremiszewski - aktor, improwizator, autor. Członek niegdysiejszego KABARETU LIMO, Warren ze "SPADKOBIERCÓW", improwizator w min. W Gorącej Wodzie Kompani, W Trzech Osobach, Solo nowelach (jego solowe improwizowanie można oglądać na youtubowym "Kanale Termosa")

bilet: 8,99 zł
_______________
Prezentacja spektaklu w ramach IV Sopockich Konsekwencji Teatralnych.
Organizator: Teatr BOTO
Partner: Victus Apartamenty
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, e-teatr.pl, Teatr dla Was, teatralny.pl
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Sopotu

Przeczytaj także

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery