• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Sea You 2025
PATRONAT

SEA YOU 2024 | Trójmiejska scena gra trójmiejskie piosenki

Sea You Festiwal - koncert specjalny. Zapraszamy na dzień pierwszy Sea You 3city Music Showcase. W Instytucie Kultury Miejskiej 11 kwietnia odbędzie się wyjątkowy koncert oraz panele dyskusyjne. Wstęp bezpłatny!

w każdą sobotę (do 29.06), godz. 16:30

Wstęp wolny
Polska młodzież śpiewa polskie piosenki w latach 60. takie hasło rzucili Niebiesko-Czarni, wywodząca się z Trójmiasta grupa, która chciała nakłonić młodzież, żeby zakładać zespoły i śpiewać po polsku. Ponad pół wieku później odświeżamy tę ideę, koncentrując się na trójmiejskiej scenie. W ramach specjalnego koncertu towarzyszącego trzeciej edycji Sea You 3city Music Showcase zapraszamy pieprz i sól tej ziemi - przedstawicieli młodszej sceny, obiecujących artystów i artystki, do przyjrzenia się dorobkowi trójmiejskiej sceny muzycznej z naciskiem na piosenki. W programie: Kobiety, Homosapiens, Bom wakacje w Rzymie, Marylin Monroe, Pancerne Rowery, Trzy korony, IMTM, Savana czy Ścianka i jeszcze inne!

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Koncert - 20:30

Specjalnie powołany skład pod przywództwem Zosi Bartoś, znanej z Alfah Femmes, przyjrzy się trójmiejskim piosenkom i wykona je na nowo, pokazując, że tutejsza scena to nie tylko wiatr od morza i psychodeliczne improwizacje, ale też frapujące przeboje, często funkcjonujące poza mainstreamem muzycznym w latach 60, 70, 80 czy 90. Na scenie zobaczymy reprezentację młodej sceny w osobach (oprócz Zofii): Przemka Bartosia (bas i wokal), Tomka Kopra (perkusja), Kuby Zwolana (gitara i wokal), Jakuba Leonowicza (gitara/wokal), Tomasza Rafalskiego (klawisze) oraz gości: Dawida Lipkę (trąbka), Michała Jana Ciesielskiego (saksofon), Jakuba Kozaka (gitara), Jana Kozaka (gitara), Alicję Sobstyl (flet i wokal) i Jakuba Sautycza (konga).

PANELE:

17.30 Zawód muzyk/muzyczka

Udział wezmą:

Mikołaj Trzaska - saksofonista, muzyk awangardowy, twórca muzyki filmowej
Karolina Rec / Resina - wiolonczelistka, kompozytorka muzyki filmowej
Miro Kępiński - kompozytor muzyki filmowej i elektronicznej
Leszek Biolik - autor muzyki filmowej i teatralnej, współzałożyciel zespołu Republika

19.00 "Piosenka musi posiadać tekst"


Udział wezmą:
Adam "Łona" Zieliński - raper, autor tekstów, producent muzyczny
Natalia Przybysz - piosenkarka i autorka tekstów,
Agata Trafalska - autorka tekstów piosenek
Grzegorz Nawrocki - wokalista, autor tekstów, współzałożyciel zespołu Kobiety
Prowadzenie: Jacek Świąder / KtosRuszalMojePlyty.com

Opinie

Sprawdź się

Ile oddziałów ma Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia?