• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rygalik. Istota rzeczy (2 opinie)

Już od lipca w Muzeum Miasta Gdyni będzie można oglądać wystawę "Rygalik. Istota rzeczy". Ekspozycja będzie prezentować osiągnięcia reprezentanta młodej generacji polskiego projektowania - Tomka Rygalika, którego prace już dziś cieszą się uznaniem na całym świecie. Będzie to pierwsza tak duża i wyczerpująca wystawa poświęcona temu artyście.

Wernisaż wystawy odbędzie się 4 lipca 2015 roku o godzinie 18.00.
Wystawa czynna: 4.07.2015 - 04.10.2015.

Godziny otwarcia:
Wtorek, środa, piątek: 10.00 - 18.00
Czwartek: 12.00 - 20.00
Sobota, niedziela i święta: 10.00 - 17.00

Wystawa odbędzie się w ramach cyklu "Polskie Projekty, Polscy Projektanci". Przybliży nie tylko osiągnięcia Tomka Rygalika, ale także prowadzonej przez niego pracowni Studio Rygalik. Zorganizowana przez Muzeum Miasta Gdyni wystawa "Rygalik. Istota rzeczy" jest wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi Gdynia Design Days 2015. Kuratorem ekspozycji jest Anna Maga.

Praktyka w najlepszych światowych firmach i biurach projektowych, m.in. w USA i Wielkiej Brytanii, projekty zrealizowane w wielu ważnych miejscach i instytucjach w Europie oraz działalność pedagogiczna związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie to główne etapy kariery i sfery aktywności Tomka Rygalika. Wystawa w Muzeum Miasta Gdyni przedstawi najważniejsze prace projektanta - zarówno te pochodzące ze wczesnego okresu praktyki projektowej w Nowym Jorku (głównie drobne przedmioty, np. sprzęt elektroniczny), jak i stanowiące trzon wystawy meble produkowane przez najważniejsze polskie i zagraniczne marki. Wybrane obiekty stworzą narrację związaną z dynamicznym rozwojem drogi twórczej Rygalika, ale bez koncentrowania się na prostej chronologii. Obiekty będą pogrupowane wokół kilku idei, wartości, które stanowią swego rodzaju credo artystyczne projektanta. Pokazanie tych wartości w projektach Tomka Rygalika będzie próbą uchwycenia tytułowej Istoty Rzeczy. Ważnym elementem wystawy będą także prezentacje multimedialne, które wprowadzą widza w proces projektowy i powstawanie produktu. Przedstawią także zapis dokumentujący innego rodzaju twórczość Tomka Rygalika i pracowni Studio Rygalik, a mianowicie działania w przestrzeni publicznej, pracę dydaktyczną oraz eksperymenty przeprowadzane podczas różnego rodzaju warsztatów.

Tomek Rygalik - studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej oraz wzornictwo przemysłowe w Pratt Institite w Nowym Jorku. Współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, m.in. z Kodakiem, Polarioidem, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont. Studiował również w Royal College of Art, po czym został pracownikiem naukowym w zespole badawczym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Prowadzi zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Platforma PG13). Pełnił funkcję dyrektora artystycznego Comforty - wiodącej polskiej marki meblowej. Obecnie jest dyrektorem artystycznym w firmie Paged.

Studio Rygalik - powstało w 2006 roku z inicjatywy Tomka Rygalika. Początkowo funkcjonowało między Londynem a Łodzią. Od 2009 roku Studio mieści się w Warszawie. Do zespołu dołączyła Gosia Rygalik, która w 2012 roku została w Studio partnerem. Studio Rygalik realizuje kompleksowe projekty o różnorodnym charakterze. Poza współpracą z przemysłem, Studio Rygalik często angażuje się w projekty realizowane dla instytucji kultury, które pozwalają na działania eksperymentalne. Wśród prac zrealizowanych przez Studio Rygalik znajdują się projekty dla takich firm jak ABR, Absolut, Artek, Bozar, Comforty, Dupont/Corian, Heal's, Heineken, Ideal Standard, Iker, Moroso, Noti, Pfleiderer, Profim, Siemens oraz projekty przygotowane specjalnie na Prezydencję Polski w UE. W ciągu ostatnich lat prace Studia zobaczyć można było w Monachium, Nowym Jorku, Tokio, Poznaniu, Warszawie, Walencji i Wiedniu, jak również na łamach międzynarodowej prasy: "Icon", "Interni", "Wallpaper", "Experimenta", "Blueprint", "New York Times" i "Financial Times".

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Kontakt
  58 662-09-10
Ceny biletów:
normalny: 7 zł
ulgowy: 4 zł
bilet rodzinny: 15 zł
piątki - wstęp bezpłatny

Opinie (2) 1 zablokowana

 • Muzeum czy galeria handlowa?!

  To skandal że w Muzeum Miasta Gdynia organizuje się za duże pieniądze wystawę reklamującą krzesełka i inne mebelki.Pełno tutaj reklam producentów tych niepraktycznych mebli a i sam tfurca nie powala swoimi pomysłami.Co ta wystawa ma wspólnego z tym muzeum , czyżby ktoś zapłacił za tą reklamę?
  Nic dziwnego że nikt nie chodzi do tego...muzeum.

  • 2 3

 • Takie zainteresowanie tą "wystawą" że nawet komentatorów nie ma

  .

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W 2015 r. oficjalnie otwarto: