Wiadomości

Rusza zupełnie nowa scena teatralna w Trójmieście

Scena Teatralna Kontakt znajduje się w Domu Technika NOT. Pierwsze wydarzenie odbędzie się w niej już 3 listopada.
Scena Teatralna Kontakt znajduje się w Domu Technika NOT. Pierwsze wydarzenie odbędzie się w niej już 3 listopada. mat. prasowe

Zupełnie niepostrzeżenie na terenie Starego Miasta w Gdańsku wyrosła nowa scena teatralna. Agencja Kontakt Grzegorza Furgo przejęła i wyposaża lokal w Domu Technika NOT zobacz na mapie Gdańska. Artystyczna inauguracja sceny nastąpi 3 listopada.Tak wyglądać będzie - na razie na wizualizacji - Scena Teatralna Kontakt w Domu Technika, mogąca pomieścić 500 osób.
Tak wyglądać będzie - na razie na wizualizacji - Scena Teatralna Kontakt w Domu Technika, mogąca pomieścić 500 osób. mat. prasowe
- Postanowiliśmy się uniezależnić od innych scen i z własnych środków stworzyć nowe kulturalne miejsce w Trójmieście. Przede wszystkim dlatego, że nasi partnerzy udostępniali nam swoje sceny w wolnym czasie od swoich wydarzeń, przeważnie w poniedziałki, co bywało kłopotliwe dla naszych widzów podczas wydarzeń popołudniowych. Na Scenie Teatralnej Kontakt częściej grać będziemy w weekendy. Także ceny biletów na nasze produkcje będą dzięki temu niższe - mówi Grzegorz Furgo, prezes i właściciel Agencji Kontakt.

Scena Kontakt może pomieścić nawet 500 osób. Jej widownia składać się będzie z parteru i balkonu. Znajduje się na piętrze NOT-u. Jej obecność nie wpłynie diametralnie na działalność Agencji Kontakt.

Czy lubisz oglądaćspektakle gościnne ze udziałem znanych aktorów?

tak, zawsze chętnie konfrontuję to, co wiem o nich z filmu i telewizji z rzeczywistością 23%
raczej tak, ale bilety na takie spektakle powinny być dużo tańsze 55%
nie, to przeważnie chwyt reklamowy i produkcje o niskiej wartości artystycznej 22%
zakończona Łącznie głosów: 236
- Będziemy mogli sobie teraz pozwolić na większą regularność pokazów. Zachowujemy impresaryjny charakter organizowanych wydarzeń, choć nie wykluczamy w przyszłości też produkcji własnych. W centrum naszych zainteresowań znajduje się teatr, kabaret, koncerty muzyczne oraz imprezy dla dzieci i młodzieży - dodaje Furgo.

Na widzów Sceny Kontakt czekać będzie parking za NOT-em, mogący pomieścić 30-40 samochodów. Organizatorzy sceny zapewniają też, że wieczorami w okolicy Domu Technika jest sporo wolnych miejsc parkingowych.

Pierwszą imprezą na Scenie Teatralnej Kontakt będą pokazy spektaklu "Dowód" Teatru Polonia w Warszawie (w obsadzie m.in. Joanna Trzepiecińska oraz Andrzej Seweryn) - pokazy w sobotę 3 listopada o godz. 16:30 i 20. Dokładnie tydzień później (10.11, godz. 16 i 19) wystąpi Jerzy Kryszak. Z kolei w piątek 16 listopada wystąpią aktorzy Teatru Komedia w Warszawie z "Jabłkiem", w którym zobaczyć można m.in. Małgorzatę Foremniak i Joannę Koroniewską (godz. 17:30 i 20:30). Program listopada uzupełnia komedia "Miłość i polityka" Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, z udziałem im. Joanny Liszowskiej i Piotra Machalicy (czwartek 22.11, godz. 17:30, 20:15).

Bilety na kabaret Jerzego Kryszaka kosztują 90 zł. Na przedstawienia teatralne kształtują się na poziomie 110-150 zł.

Opinie (80) 2 zablokowane

 • 110-150PLN za bilet na spektakl?

  Chyba ich porąbało. Na takie koszty to sobie może pozwolić Budyń i jego przyd.......asy. W teatrze Wybrzeże można za 25PLN obejrzeć spektakl (wystarczy zebrać 10 osób). Bez promocji za 30-40PLN.
  O co chodzi temu kolesiowi? "Także ceny biletów na nasze produkcje będę dzięki temu niższe - mówi Grzegorz Furgo, prezes i właściciel Agencji Kontakt". Niższe niż gdzie?

  • 88 6

 • chętnie się wybiorę na niejeden spektakl. mam tylko nadzieję, że będzie co oglądać....

  • 9 20

 • "Bilety na kabaret Jerzego Kryszaka kosztują 90 zł. Na przedstawienia teatralne kształtują się na poziomie 110-150 zł."

  Rozczochrany ma młodą dziunię to i potrzeby większe.90 zł za samego Kryszaka to sporo.Nie jest war więcej jak połowa tego.No cóż,jest taki sobie ale się ceni.Naiwni pewnie się znajdą,choć myślę że sala będzie świeciła pustkami.
  Cen na przedstawienia szkoda komentować.Byle gwiazdy serialowe a ceny jak za gwiazdy oscarowe.

  • 58 5

 • Ceny biletów powalające!!!!!!!!

  Nie ma się co dziwić że mało ludzi młodych chodzi do teatru, kogo stać na bilet w takiej cenie, w Teatrze wybrzeże są chociażby czwartki tańsze.

  • 55 5

 • Tradycyjnie wylewa się rzeka jadu, jak to w komentarzach na tym portalu....

  A ja gratuluję Agencji Kontakt tego, że prężnie działają i idą do przodu!
  Tak trzymajcie!

  • 25 32

 • Przynajmniej FURGO się chce...

  A kto powiedział, że bilet ma kosztować tyle co 10 biletów na autobus? To jest sztuka!

  • 19 26

 • Krytyka to nie jad.

  Trzymaj dystans.

  • 11 6

 • Heh.....taka sztuka jaka kultura.

  • 5 3

 • Konstruktywna krytyka jest ok, ale ta która się pojawia tu nie ma z nią nic wspólnego...
  Sprawdź ceny artystów, doliczy koszta związane z promocją, i wymogami technicznymi i będziesz wiedział skąd taka a nie inna cena biletu.

  • 6 7

 • Beznadziejna sala, ceny z kosmosu!!!

  Sala bez akustyki, podobno ceny miały być niskie bo własna sala, a ja byłam na spektaklu Jabłko organizowanym przez inna Agencje w Teatrze Muzycznym i cena była niższa . Ktoś tu chyba nam mydli oczy...

  • 27 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

02

grudnia

08

grudnia

45. Festiwal Polskich Filmó... Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe

Rozrywka

Gdańsk w świątecznej komedii. "Miłość jest wszystkim" w telewizji
Świąteczny film o Gdańsku w telewizji
Kolejny amerykański sukces gdańskiej aktorki
Amerykański sukces gdańskiej aktorki

Kulinaria

Jesienne kiszonki - dla zdrowia i dla smaku
Jesienne kiszonki - dla zdrowia i smaku
Złociste i chrupiące. Skąd dobre frytki w Trójmieście?
Smaczne frytki w Trójmieście

Sprawdź się

Jaki jest najstarszy przykład tkania, który można obejrzeć w Trójmieście?