Wiadomości

Rusza "Kalejdoskop form muzycznych"

W programie m.in. Shalom Alejchem - koncert muzyki żydowskiej
W programie m.in. Shalom Alejchem - koncert muzyki żydowskiej mat. prasowe

Jak klasyka - to na jazzowo. Jak Britten i Schoenberg - to w pieśniach kabaretowych. "Kalejdoskop form muzycznych" to przykład imprezy świetnie wpisującej się w specyfikę kurortu.To już dziesiąta, jubileuszowa odsłona festiwalu organizowanego przez Teatr Otwarty. Jak co roku, jego dyrektor, Dariusz S. Wójcik, skonstruował przystępny szerokiej publiczności program, którego zauważalnymi cechami są eklektyczny charakter i dominująca obecność recitali wokalnych.

Tym razem usłyszeć będzie można konwencjonalną "klasykę", jazzowe aranżacje przebojów muzyki poważnej, muzykę żydowską a nawet pieśni patriotyczne. Wśród zaproszonych artystów obecne będą zarówno postacie znane z lat ubiegłych, jak i osoby występujące w Sopocie po raz pierwszy.

Na koncercie inauguracyjnym, 15 sierpnia, będą to Liliana Górska (mezzosopran) wraz z Gedyminem Grubbą (organy) i Anną Mikolon (fortepian), którzy wykonają dzieła J. S. Bacha i F. Mendelssohna. Następnego dnia zaś zaprezentuje się kwartet smyczkowy "Orana" i duet Anna Sawicka (wiolonczela) z Jadwigą Lewczuk (fortepian). W programie tego koncertu zaplanowane są utwory M. Brucha, E. Blocha i A. Tansmana.

Podczas odbywających się co weekend, do 30 sierpnia, koncertów, usłyszymy jeszcze m.in. Monikę Fedyk-Klimaszewską (mezzosopran), Jacka Szymańskiego (tenor), dyrektora festiwalu Dariusza S. Wójcika (bas, recytacje) oraz zespół Pojln Klezmer Quartet.

"Kalejdoskop form muzycznych" jest doskonałym przykładem imprezy, którą w swojej ofercie kulturalnej powinno posiadać każde szanujące się uzdrowisko. Program festiwalu jest doskonale skrojony pod zapotrzebowania turysty, który po całym, pełnym wakacyjnych atrakcji dniu, zechce zrelaksować się przy dźwiękach muzyki - nieprzesadnie angażującej emocji, za to zapewniającej miłej i spokojnej rozrywki.

Festiwal rozpoczyna się w sobotę, 15 sierpnia. Wszystkie koncerty odbywają się o godz. 19, w Ewangelicko - Augsburskim Kościele Zbawiciela (Łazienki Południowe) w Sopocie. Bilety w cenie 20 zł i 30 zł do nabycia na 2 godz. przed każdym koncertem.

Opinie (4)

 • (3)

  i znowu Teatr Otwarty????!!!! no nie mogę!!

  • 1 2

  • i długo będzie Teatr Otwarty....
   bo Teatr Otwarty to taki, którego nie można zamknąć...do usłyszenia przy kolejnej edycji, czyli juz wkrótce...

   • 1 0

  • TAK! ZNOWU TEATR OTWARTY!...BO PROSZĘ SOBIE WYOBRAZIĆ,ŻE TEATR OTWARTY, TO TAKI TEATR, KTÓREGO NIE MOŻNA ZAMKNĄĆ....pozdrawiam serdecznie wszystkich miłośników i przeciwników....Dariusz S. Wójcik dyrektor Teatru Otwartego

   • 2 0

  • co komu do domu, jak chałupa nie jego...

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

04

grudnia

08

grudnia

45. Festiwal Polskich Filmó... Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe

Rozrywka

Kolejny amerykański sukces gdańskiej aktorki
Amerykański sukces gdańskiej aktorki

Kulinaria

Jedzenie do domu: testujemy słoiki z restauracji
Jedzenie do domu: testujemy słoiki

Sprawdź się

W którym roku gdańska publiczność miała okazję po raz pierwszy obejrzeć film "Blaszany Bębenek"?