Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
TeART, Polska (Gdańsk)
Rublow

Teatr ASP w Gdańsku to grupa o charakterze performatywnym, poszukującym, gdzie student-aktor jest w stanie ciągłego przekraczania, zawieszony pomiędzy grą, a stanem rzeczywistym. Teatr został powołany przez maŻkę Wojciechowską w 2013 roku dla wzbogacania działań twórczych studentów MINOS-u i jest otwarty dla wszystkich wydziałów.

Przed nami dziesiąta premiera TeART-u, dawnej ASPiryny pt.: "RUBLOW". Przywołujemy postać mistyka i twórcę ikon Andrieja Rublowa dla przekazu konieczności szukania w sobie czystości, szczerości i siły. Postać Rublowa i jego prace są dla nas punktem wyjścia do poszukiwania drogi do odzyskania poczucia sacrum, przeznaczenia sztuki, współistnienia artysty ze swoją epoką i poczucia odpowiedzialności wobec wspólnoty.

Ruch spektaklu performatywnego RUBLOW wywodzi się z ikon- iluminacji bytu duchowego i poddaniu się ekstazie twórczej, którą dzieła Rublowa wywołują. Podążając za mistrzem, postaci malujemy rytmem dymu. W jego dziełach odkrywamy dynamikę płynnych linii, kręgu jako symbolu początku, plastykę póz i gestów. Próbujemy za pośrednictwem prac wielkiego ikonnika zbliżyć się do tajemnicy twórczości i podążać za nadzieją i wezwaniem do pojednania zawartym w poetyckiej legendzie Andrieja Rublowa.

Muzyka: Chóry ASP w Gdańsku i Chór Prawosławny Simultaneo
kierownictwo: Karol Kisiel i Anna Kondek
Zdjęcia i scenografia: Kasia Jakubowska, Monika Niklas
Videoscenografia: Filip Ignatowicz
Reżyseria: maŻka Wojciechowska

Obsada: Krzysztof Bil, Aleksander Boniecki, Paweł Dzienisz, Przemek Kaznowski, Ania Kwiatkowska, Ewa Platt, Wiktor Siek, Jan Strzelecki

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery