Spektakl

Rublow

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
adres:
Dolne miasto gdańsk, Okolice kamiennej śluzy
w ramach imprezy:
XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

TeART, Polska (Gdańsk)
Rublow

Teatr ASP w Gdańsku to grupa o charakterze performatywnym, poszukującym, gdzie student-aktor jest w stanie ciągłego przekraczania, zawieszony pomiędzy grą, a stanem rzeczywistym. Teatr został powołany przez maŻkę Wojciechowską w 2013 roku dla wzbogacania działań twórczych studentów MINOS-u i jest otwarty dla wszystkich wydziałów.

Przed nami dziesiąta premiera TeART-u, dawnej ASPiryny pt.: "RUBLOW". Przywołujemy postać mistyka i twórcę ikon Andrieja Rublowa dla przekazu konieczności szukania w sobie czystości, szczerości i siły. Postać Rublowa i jego prace są dla nas punktem wyjścia do poszukiwania drogi do odzyskania poczucia sacrum, przeznaczenia sztuki, współistnienia artysty ze swoją epoką i poczucia odpowiedzialności wobec wspólnoty.

Ruch spektaklu performatywnego RUBLOW wywodzi się z ikon- iluminacji bytu duchowego i poddaniu się ekstazie twórczej, którą dzieła Rublowa wywołują. Podążając za mistrzem, postaci malujemy rytmem dymu. W jego dziełach odkrywamy dynamikę płynnych linii, kręgu jako symbolu początku, plastykę póz i gestów. Próbujemy za pośrednictwem prac wielkiego ikonnika zbliżyć się do tajemnicy twórczości i podążać za nadzieją i wezwaniem do pojednania zawartym w poetyckiej legendzie Andrieja Rublowa.

Muzyka: Chóry ASP w Gdańsku i Chór Prawosławny Simultaneo
kierownictwo: Karol Kisiel i Anna Kondek
Zdjęcia i scenografia: Kasia Jakubowska, Monika Niklas
Videoscenografia: Filip Ignatowicz
Reżyseria: maŻka Wojciechowska

Obsada: Krzysztof Bil, Aleksander Boniecki, Paweł Dzienisz, Przemek Kaznowski, Ania Kwiatkowska, Ewa Platt, Wiktor Siek, Jan Strzelecki
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij