• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rozpoczął się remont Rudego Kota

Michał Brancewicz
28 listopada 2022, godz. 07:00 
 • Rozpoczął się remont kamienicy przy ul. Garncarskiej, w której przed laty mieścił się klub muzyczny Rudy Kot.
 • Rozpoczął się remont kamienicy przy ul. Garncarskiej, w której przed laty mieścił się klub muzyczny Rudy Kot.

Wydawało się, że szybko to nie nastąpi, bo zainteresowanie remontem było małe, a jedyna oferta wysoka. Tymczasem niedawno rozpoczęła się adaptacja wnętrz byłego Rudego Kota na nowe miejsce rozrywki. Warte 4,6 mln zł netto prace potrwają rok, potem ma się rozpocząć aranżacja poszczególnych pięter.Wybierzesz się do klubu Kot, gdy już powstanie?

O przywróceniu do życia Rudego Kota mówiło się już od dawna. Przez wiele dekad w klubie odbywały się koncerty i to właśnie tam w latach 50. XX wieku narodził się w Polsce rock and roll.

Jednak przez ostatnie lata kamienica przy ul. Garncarskiej 18/20Mapka stała pusta i niszczała.

Na każdym piętrze coś innegoPoczątkowo miasto planowało ją sprzedać, ale bezskutecznie. Potem, w drodze aportu, prawo własności nieruchomości nabyła spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie, w której miasto ma większościowe udziały.

Latem zeszłego roku udało się znaleźć najemcę, który przedstawił najciekawszy pomysł na zaadaptowanie wnętrz kilkupiętrowego budynku.

Dalszy plan był taki, że MTG wyłoży środki na remont, a potem prywatny inwestor, a konkretnie firma Sopocka Odessa, EwyArkadiusza Hronowskich, urządzi poszczególne kondygnacje według autorskiego zamysłu.

Remont kamienicy przy ul. Garncarskiej, gdzie przed laty działał klub muzyczny Rudy Kot, niedawno się rozpoczął. Remont kamienicy przy ul. Garncarskiej, gdzie przed laty działał klub muzyczny Rudy Kot, niedawno się rozpoczął.
Przy okazji miała się zmienić nazwa Rudego Kota. Kot miał pomieścić w swoich wnętrzach kawiarnię, bar bistro, scenę koncertową, kino i strefę alternatywną.

Pierwsze podejście do wyłonienia wykonawcy remontu zakończyło się fiaskiem. Wpłynęła tylko jedna oferta i była o ok. 25 proc. wyższa, niż zakładał budżet Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Na drugie zaproszenie do złożenia oferty odpowiedziały już cztery firmy.

4 oferty na remont Rudego Kota

 1. Correcto - cena: 4 614 177 zł netto, termin realizacji: 12 miesięcy
 2. ISO Konsulting - cena: 5 303 075 zł netto, termin realizacji: 12 miesięcy
 3. Poleko Budownictwo - cena 6 610 000 zł netto, termin realizacji 13 miesięcy
 4. Termika - cena: 6 980 270 zł netto, termin realizacji 14 miesięcy

Klub Kot w nowej odsłonie z neonem nawiązującym do starej nazwy. Klub Kot w nowej odsłonie z neonem nawiązującym do starej nazwy.
Komisja konkursowa wybrała najtańszą ofertę firmy Correcto z Koszalina.

- Oferta obejmuje wykonanie projektu wykonawczego, technicznego i wykonanie prac adaptacyjnych lokalu przy ul. Garncarskiej 18/20 - informuje Marek Krzemiński, rzecznik spółki MTG S.A.
Plan zaadaptowania wnętrz przez jednego najemcę na razie pozostaje bez zmian. Ostatecznie wyjaśni się to już po zakończeniu remontu. W rezerwie pozostaje opcja podzielenia kamienicy na potrzeby kilku podmiotów.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (115)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

wystawa

Trend Book 2022

wystawa

Moda i reklama w PRL-u

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?

 

Najczęściej czytane