Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Różnica i Powtórzenie - spektakl gościnny

teatr tańca
kasy:
58 301-13-28, 551-50-40
wystawia:
Malarnia
czas trwania:
35 min. - Różnica, 30 min. Powtórzenie (1 przerwa)
Różnica i Powtórzenie

RÓŻNICA I POWTÓRZENIE to dyptyk poruszający zagadnienia tożsamości ukazanej z dwóch perspektyw - jednostkowej i zbiorowej. Spektakle bezpośrednio nawiązują i czerpią z dzieł filozoficznych RÓŻNICA I POWTÓRZENIE Gillesa Deleuze'a oraz POWTÓRZENIE Sørena Kirkegaarda. Przedstawienia ukazują dwa odmienne podejścia do choreografii oraz są przeniesieniem na scenę dwóch języków ruchu rozwijanych od kilku lat przez autora - Dynamic Phrasing oraz pracy z podłogą.

Choreografia: Maciej Kuźmiński
Dramaturgia, grafika: Adam Hypki
Oświetlenie, scenografia: Michał Mackiewicz
Technik oświetlenia: Marta Seredyńska
Projekt i wykonanie kostiumów: Emil Wysocki
Reżyser prób, asystent: Tomasz Pomersbach
Konsultacje: dr Mariola Sułkowska


RÓŻNICA
Życie tworzy różnice i nawet jeśli istnieje "reprodukcja" to nigdy nie przebiega ona w sposób identyczny. Ja to ja, i ja istnieję tylko w jednym egzemplarzu. Ale świat nie jest, świat się wydarza.
Tożsamość nie istnieje. Istnieje poszukiwanie.

Występuje:
Maciej Kuźmiński

POWTÓRZENIE
Życie tworzy różnice i nawet jeśli istnieje "reprodukcja" to nigdy nie przebiega ona w sposób identyczny. Ja to ja, i ja istnieję tylko w jednym egzemplarzu. Ale świat nie jest, świat się wydarza. Powtórzenie musi obrócić się przeciwko wspomnieniu bo to ten sam ruch skierowany w przeciwne strony. Wspomnienie to przeszłość, powtórzenie to nadzieja na odwrócenie losu. Wracamy tam, gdzie nigdy nie byliśmy.

Występują:
Daniela Komędera, Agnieszka Bednarz, Maciej Kuźmiński

-----
Maciej Kuźmiński (ur. 1985) - choreograf i tancerz. Ukończył z wyróżnieniem dwa kierunki studiów: Master of Arts in Choreography oraz Bachelor in Dance Theatre na konserwatorium tańca współczesnego Laban Centre w Londynie. W 2014 jego spektakl ROOM 40 otrzymał Nagrodę Publiczności na prestiżowej Polskiej Platformie Tańca, a z własną solo-etiuda POWTARZAJ ZA MNĄ zdobył podwójna nagrodę Jury na konkursie 3...2...1...TANIEC! w Krakowie oraz 3 miejsce na konkursie Warszawskiej Platformy Tańca. Swoje produkcje prezentował m.in. w Londynie, Belgradzie, Hanowerze, Warszawie i Krakowie. Jako tancerz występował dla twórców takich jak Nigel Charnock (Anglia), Liz King oraz Rose Breuss (Austria), jako solista dla Polskiego Teatru Tańca w MINUS 2 Ohada Naharina (Izrael) czy w ALEXANDERPLATZ Pauliny Wycichowskiej. W 2013 roku dołączył do angielskiej grupy Clod Ensemble, łączącej teatr fizyczny z tańcem współczesnym.

Partnerzy: Lubelski Teatr Tańca, Wydział Teatru Tańca, PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli, KP Media poligrafia

Sponsorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biuro Przedstawicielskie Janusz Kuźmiński.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Nadchodzące premiery