• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Rozmaitości - wystawa

Klub Marynarki Wojennej zaprasza na wystawę malarstwa artystki Iwony Wiszniewskiej pt. "Rozmaitości".

29 lutego - 7 kwietnia 2024

Gdańsk,
Wstęp wolny
Iwona Wiszniewska - absolwentka koszalińskiego "plastyka" swoje życie związała ze Świdwinem. Obecnie pracuje jako instruktor w Klubie 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w tym mieście.

Najchętniej maluje naturę, w jej bujności i różnorodności znajdując wciąż nowe pomysły, od realizmu po fantazję. Uprawia malarstwo olejne, akryl, akwarele i pastel. Uczestniczy w plenerach malarskich i fotograficznych. Na co dzień prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi i młodzieżą. Zajmuje się także fotografią portretową, reporterską i pejzażową. Organizuje warsztaty i plenery malarskie i fotograficzne. Prowadzi zajęcia tematyczne: z florystyki , decoupage, itp.

Artystka prezentowała swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Świdwinie, Drawsku Pomorskim, Kołobrzegu, Koszalinie, Poznaniu, Warszawie. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych oraz w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie.

Za swoją twórczość artystyczną otrzymała szereg nagród i wyróżnień. Ostatnio w Konkursie Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego "Military Art." 2018 w Bydgoszczy, otrzymała wyróżnienie za obraz "Meandry życia".

Wystawę będzie można oglądać w Małej Galerii Klubu MW /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/ do 1 marca 2019 r., od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 - 15.00 oraz w weekendy na życzenie.

Opinie

Sprawdź się

Największą inicjatywą budowlaną w historii polskiego muzealnictwa morskiego jest...?

 

Najczęściej czytane