Wydarzenie

stat

Royal Moscow Ballet: Jezioro Łabędzie

data:
26 listopada 2017 (niedziela)
godzina:
20:00
miejsce:

Gdynia Arena  mapa

adres:
Gdynia, Kazimierza Górskiego 8
bilety:
119 - 189 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

The Royal Moscow Ballet to Korona Moskiewskiego Baletu, który zaledwie w 20 lat podbił świat. Artyści zachwycili publiczność profesjonalizmem oraz umiejętnym połączeniem wizji sztuki baletowej i współczesnej konwersacji artystycznej. Ich spektakle zachwycają kolorem, strojami, przepiękną muzyką i choreografią - co wszystko razem tworzy magię na scenie. Już w listopadzie w hali Gdynia Arena obejrzymy "Jezioro Łabędzie" w królewskim wykonaniu."Jezioro Łabędzie", "Kopciuszek", "Śpiąca Królewna" "Don Kichot", "Dziadek do orzechów" - to tylko niektóre z wielkich przedstawień baletowych, które mają w swoim repertuarze. Nie stronią także od nowoczesnych kreacji. Występowali niemal na całym świecie, dając blisko 1.500 spektakli. Teraz przyjadą do Polski. Tancerze wystąpią w spektaklu "Jezioro Łabędzie" Piotra Czajkowskiego w choreografii stworzonej przez Mariusa Petipa, Lva Ivanova i Anatolya Emelianova. Klasyczny balet w czterech aktach to opowieść o tragicznej miłości Odetty pod postacią pięknego łabędzia oraz księcia Zygfryda. Z całą pewnością można liczyć na udany wieczór i wiele niezapomnianych wzruszeń. Polskim organizatorem ekskluzywnego tournée Royal Moscow Ballet jest agencja Prestige MJM.

Kilkadziesiąt osób na scenie, choreografia dopracowana w największych szczegółach, piękna muzyka i bajeczne stroje - to wszystko sprawia, że Królewski Balet z Moskwy ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Niebagatelny jest też dorobek zespołu, który tworzą uznani tancerze, wywodzący się z największych scen rosyjskich. Dwoje z nich 20 lat temu połączyło swoje siły, by stworzyć Royal Moscow Ballet. Założycielami zespołu są: Anatolij Emelianov - dyrektor artystyczny zespołu, dyrektor festiwalu baletowego "Constelation Russia", tancerz rosyjskich i amerykańskich scen oraz Anna Aleksidze - uznana już prima balerina baletowych zespołów, tańcząca główne role w wielu przedstawieniach. Pierwszy spektakl pt. "Cross Winds" Royal Moscow Ballet wystawił w 2002 roku. Co było do przewidzenia, premiera baletu odniosła duży sukces. Efekty prac nad pierwszym przedstawieniem obejrzały wybitne osobistości świata rosyjskiej kultury, w tym m.in. znani tancerze, wykładowcy szkół baletowych i teatralnych, poeci, pisarze. Moskiewskie gazety nie szczędziły zaś pochwał w uznaniu dla nowego dzieła.

Od tamtej chwili każdego roku Royal Moscow Ballet prezentuje przed publicznością około 50 przedstawień. Wśród nich są zarówno tytuły klasyczne, np. "Dziadek do orzechów" czy "Jezioro Łabędzie", jak również przedstawienia baletowe w stylu nowoczesnym. Do znakomitej większości z nich choreografie stworzył Anatolij Emelianov. Ze swoimi spektaklami baletowymi zespół odwiedził już niemal cały świat. Do historii przeszedł występ w Zambii podczas wschodnio-afrykańskiego tournée, kiedy po raz pierwszy w tym kraju balet otrzymał bardzo długie owacje na stojąco. Wśród publiczności zasiadali wówczas prezydent Zambii oraz ambasador Rosji. Royal Moscow Ballet odbył także tournée po Azji, Ameryce i niemal całej Europie. Do częstych gości ich spektakli należą prezydenci krajów i koronowane głowy.

- Tym razem zapraszamy na niecodzienne wydarzenie. Z pewnością będzie to wspaniały spektakl. Balet wyraża bowiem swoje przesłanie przepięknym językiem tańca. A ponieważ sztuka do muzyki Piotra Czajkowskiego opowiada o odwiecznej walce dobra ze złem, w tym przypadku, język tańca w niezwykle sugestywny sposób opowiada o tym, co od początku dziejów stanowi dylemat ludzkości. Będą to więc inscenizacje nie tylko ujmujące pięknem muzyki, strojów i choreografii, ale także głębi przesłania - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje tournée Royal Moscow Ballet po Polsce.

Royal Moscow Ballet wystąpi w pięciu polskich miastach, w: Gdyni - 26 listopada (hala Arena), Poznaniu 27 listopada (Sala Ziemi na terenach MTP), Zabrzu - 28 listopada (Dom Muzyki i Tańca), Krakowie - 29 listopada (TAURON Arena) oraz Warszawie - 30 listopada (hala Torwar).

Bilety na przedstawienia Royal Moscow Ballet w Polsce za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.
Informacja o biletach:
od 119,00 pln - Trybuna górna
od 125,00 pln - Trybuna tylna górna
od 129,00 pln - Trybuna tylna dolna
od 139,00 pln - Trybuna dolna
od 159,00 pln - Silver
od 189,00 pln - Golden

Przeczytaj także

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.