• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Roy Einar Dreng & Friends - Folk nordycki (1 opinia)

Tego wieczora w Domu Zarazy, premierę będzie miał niezwykły utwór Roya Einara Drenga. To piosenka napisana w hołdzie patronowi tej sceny, aktorowi Ryszardowi Jaśniewiczowi, którego norweski bard miał zaszczyt poznać i z którym zdarzyło mu się wystąpić podczas koncertu w Sopocie.

wrz 8-11

czwartek - niedziela

Gdańsk
bilety 100 - 320 zł
Kup bilet
wrz 8-10

czwartek - sobota, godz. 22:00

Gdańsk,
bilety 320 zł
Bilety wyprzedane
Pusta jest scena, światła przyciemniały/W ciemności po zmroku, ścieżka biegnie dalej... -
śpiewa w przejmującej, wzruszającej balladzie. Występ na scenie imienia aktora, którego podziwiał i szanował będzie i dla niego, ale i dla publiczności Domu Zarazy wyjątkowym przeżyciem.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Skald czy bard? Na pewno, z kwi i kości, Norweg. Roy Einar Dreng- gitarzysta, wokalista, kompozytor i poeta grający muzykę nurtu Americana wzbogaconą szorstkim folkiem nordyckim.

- Od zawsze fascynował mnie Bob Dylan wyznaje. - Chciałem pokazać ludziom piękno jego muzyki i poezji, ale po swojemu.

Jednak wiersze i kompozycje Roya Einara Drenga to dużo więcej niż tylko inspiracja amerykańskim country i bluesem. Ten dojrzały, oryginalny muzyk zabiera słuchaczy w świat norweskiej, surowej, ale i pełnej liryzmu sagi. Śpiewa o prostych, zwyczajnych sprawach, które w jego tekstach nabierają filozoficznej głębi, stają się opowieścią o naturze człowieka, liryczną gawędą o sensie życia. Ten potomek wikingów na scenie porywa energią i żywiołowością, udowadnia, że naprawdę wywodzi się z tradycji skandynawskich skaldów. Nieważne, czy to duża widownia, czy kameralne grono od pierwszych taktów rodzi się atmosfera wspólnoty, więzi człowieka z człowiekiem i człowieka z przyrodą. Jego wiersze i muzyka narodziły się pod stalowych niebem Norwegii, mają w sobie nostalgię, ale i pogodę, dystans do świata, ale i żarliwość.

- Jako wędkarz zjeździłem całą moją ojczyznę. Godzinami obserwowałem połyskujące w słonecznej wodzie pstrągi i skaczące łososie. To wtedy poczułem, jak nierozerwalny jest związek między przyrodą i pieśnią. Zrozumiałem, że skandynawska ballada jest częścią mnie. I to słychać w moich piosenkach.

Wystąpią:
Roy Einar Dreng -wokal, gitara, harmonijka
Ronnie Gerrard - skrzypce, mandolina
Asbjørn P. Olsen - kontrabas

Opinie (1)

  • zacna muza

    Do Zarazy pędząc śmiało, kwiatostanem mnie zatkało.Mijam mały staw i duży .Jadę słuchać nordic muzy .Roy z friendami zapraszają nordic folka nam zagrają-ole.Dojechałem!

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Gdzie grą na saksofonie debiutował trójmiejski jazzman Przemek Dyakowski?

 

Najczęściej czytane