Rowerowe zajęcia dla seniorów w Gdyni. Wykład online 18 marca

Wykład dla seniorów odbędzie się w formie online 18 marca o godzinie 11:00.
Wykład dla seniorów odbędzie się w formie online 18 marca o godzinie 11:00. fot. Muzeum Miasta Gdyni

Młodsi i starsi - każdy bez wyjątku wyciąga na wiosnę rower. 18 marca 2021 roku Muzeum Miasta Gdyni ogłasza otwarcie sezonu rowerowego, zapraszając seniorów na wykład online w ramach Klubu Doborowego Towarzystwa. Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się, jak bezpiecznie korzystać z infrastruktury rowerowej w Gdyni. Spotkanie jest bezpłatne, obowiązują na nie zapisy.
: Wykład jest transmitowany na żywo:
Prelekcja rozpocznie się o godz. 11:00 w czwartek, 18 marca. Poprowadzi ją Łukasz Bosowski, prezes Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia. Uczestnicy dowiedzą się, jakie zasady panują na drodze, jak korzystać ze śluz czy kontrapasów oraz jak przygotować się do krótszych i dłuższych podróży na dwóch kółkach.

Ruszy nowa edycja kampanii Odprowadzam Sam w Gdyni- Rowerowe Spotkanie dla seniorów w Muzeum Miasta Gdyni jest dla nas rozwinięciem zeszłorocznej Rowerowej Wieczorówki - mówi Łukasz Bosowski, prowadzący wykład. - Sytuacja sanitarna zmusza nas do ograniczenia się tylko do wykładu online, ale traktujemy to jako nowe wyzwanie. Wierzymy jednak, że nasze filmy instruktażowe z gdyńskich stref Tempo 30 pozwolą zachęcić do przesiadki z auta na rower również osoby, które mają miłe rowerowe wspomnienia z młodości. To najbardziej higieniczny sposób poruszania się po mieście i wzmacnia dodatkowo odporność. Nie bez znaczenia jest też poprawa nastroju. Zależy nam, aby dać jeszcze jedną okazję do uśmiechu i życzliwości na co dzień.

Seniorzy zaopatrzeni w nową porcję wiedzy będą mogli wsiąść na swoje jednoślady i we własnym zakresie eksplorować Gdynię na rowerze. Chętni otrzymają karty z mapami, które pomogą im sprawniej analizować gdyńskie trasy rowerowe. Organizator przygotował również dyplomy ambasadorów akcji oraz niespodzianki, które będą do odbioru w Muzeum Miasta Gdyni.

Karin Moder dyrektorem Muzeum Miasta GdyniBy wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Rowery nowe i używane. Sprawdź oferty sprzedaży w Trójmieście

Opinie wybrane


wszystkie opinie (30)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Carboland - wystawa
Carboland - wystawa
wystawa
wrz'20 4-30.05
g. 10:00
Gdynia, Muzeum Emigracji
Polskie Projekty. Polscy Projektanci
Polskie Projekty. Polscy Projektanci
wystawa
wrz'20 19-30.05
g. 11:00 - 18:00
Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni
Legenda Radmoru - wystawa
Legenda Radmoru - wystawa
wystawa
lis'20 7-29.08
Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni

Sprawdź się

Sprawdź się

Który słynny polski reżyser rozpoczynał karierę teatralną w Teatrze Wybrzeże?