Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Uranopolis
Rosyjski kanion

o teatrze:
Mówiąc wprost, Uranopolis nie jest teatrem, to Artystyczną Wspólnota. Założony został w 2006 roku przez byłego nauczyciela historii i dziennikarstwa Moskiewskiej Międzynarodowej Szkoły Filmowej Vitalego Semionoffa i przez Germana Pikusa - absolwenta Warsztatów Vahramajevych i również dawnego nauczyciela Szkoły.

Problemem numer jeden dla Uranopolis było: dlaczego studenci Warsztatów Vachramajevych, osiągnąwszy tak wysoki poziom artystyczny, po ukończeniu zajęć mieliby nigdy nie wrócić do świata teatru? Powód był bardzo prosty: pomino upadku ZSRR przed dwudziestoma laty, większość wyższych szkół artystycznych w Rosji unika kształcenia producentów teatralnych - to wciąż bardzo rzadko spotykany zawód. Do 2007 roku studenci Varhamajevych nie widzieli Internetu, w ogóle nie wiedzieli, jak stworzyć własną stronę internetową. Od tamtego czasu zrobili ogromne postępy, ale nawet podczas przygotowań wyprawy na festiwal FETA i Avignon Le Off wszystko, co robili, było dla nich nowe. Między Moskwą a Europą przepaść nie jest duża, ale między Barnaułem a Europą - ogromna.

Uranopolis porusza problem obecności sztuki w zwyczajnym świecie, z kłopotami z pieniędzmi, dziećmi, depresją...

Opinie (1)

  • hmmm.... (opinia sprzed 10 lat)

    niestety, słabo organizacyjnie: dosyć spore opóźnienie, widzowie lewej strony sceny kilka razy byli upominani o min odległości 2m od sceny a wystarczyło ogrodzić taśmą. Jeżeli chodzi o sam spektakl to sporo dialogów w j.ros, przynajmniej przez pierwsze 15 min - tyle wytrzymałem. Pierwszy i ostatni chyba spektakl dla mnie tegorocznej fety. Zawiedziony troche, a szkoda, poprzednie były lepsze, bo z klimatem centrum starego miasta....

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery