• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Rosemberg Sandoval: Labriego - wystawa

Z wystawą Labriego (parobek, wieśniak bez ziemi) przyjeżdża do Polski jeden z pionierów i najważniejszych przedstawicieli sztuki performatywnej w Kolumbii i Ameryce Południowej Rosemberg Sandoval. Zobaczymy jego najbardziej reprezentatywne prace oraz instalację-interwencję Puñado De Tierra (Garść ziemi).

Jestem armią złożoną z jednego tylko człowieka, uzbrojoną w moją duszę mówi o sobie kolumbijski artysta. Performance jest dla niego formą ekspresji politycznej. Wykorzystując swoje ciało, artysta przekracza granice konwencji, narusza i pogwałca komfort estetyczny odbiorców. Z kunsztem łączy dosadność i poetykę. W swojej sztuce porusza tematy moralności, śmierci i przemocy, jakiej przez dziesięciolecia doświadczyła uboga ludność jego ojczyzny pod terrorem rządu, rywalizujących ugrupowań politycznych i wielkich posiadaczy ziemskich.

Ściśle związany z kolumbijskim kontekstem, Rosemberg Sandoval dociera do najważniejszych ośrodków kulturalnych w Europie i Ameryce Południowej i do zbiorów m.in. Museum of Modern Art w Nowym Jorku (MOMA), Daros w Zurychu czy Prometeo we Włoszech. Artysta tworzy performance, instalacje, interwencje, przedmioty, rysunki i obrazy. 

Wernisaż odbędzie się w CSW Łaźnia 1, w piątek, 29 kwietnia 2022, w godzinach 17:00 - 21:00. O godz. 19 artysta uświetni go akcją performatywną Eu-ropa, w której będzie mu towarzyszyć żona, Paola Andrea Tafur i syn, Tomás Sandoval Tafur. Następnie odbędzie się spotkanie i rozmowa z artystą.

Kuratorką wystawy jest Anna Róg.

CSW Łaźnia 1, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk
Wernisaż: 29.04.2022 17.00-21.00 | Performans artysty: 19.00
Termin wystawy: 29.04-12.06.2022
Wtorek-Piątek 14:00-20:00
Sobota-Niedziela 12:00-20:00
 

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W oddziale Sztuki Dawnej można zobaczyć jedno z najważniejszych światowych dzieł sztuki. O jaki obraz chodzi?