Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Romeo i Julia

spektakl dramatyczny
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
data premiery:
27 grudnia 2020
w ramach wydarzenia:
SzekspirOn//line rusza w świat
6.3 3 oceny 1 10
"Romeo i Julia"
reż. Maciej Konopiński
produkcja: Gdański Teatr Szekspirowski, Polska


Premiera "Romeo i Julii" w GTS

Polscy artyści pod kierunkiem reżysera Macieja Konopińskiego wystawią tragedię "Romeo i Julia". Za dramaturgię odpowiada Sandra Szwarc, za scenografię - Piotr Wyrzykowski. W roli Julii wystąpi Anna Przybysz, a Romea zagra Igor Teodorowicz. Spektakl realizowany jest w przestrzeniach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Reżyser Maciej Konopiński: - Większość z nas doskonale zna historię Romea i Julii. Stała się częścią naszej kultury, wręcz figurą popkulturową. Zmiany w naszym świecie - przemiany społeczno-kulturowe, wolna miłość, związki i małżeństwa z miłości, a nie aranżowane - spowodowały, że dramat Romeo i Julia stał się być może banalną historią o miłości, a nie opowieścią o młodych ludziach, którzy znaleźli się w potrzasku oczekiwań i nienawiści dwóch zwaśnionych rodów: Capulettich i Montecchich.
Jednak nacisk świata dorosłych wciąż istnieje, tylko przybrał nowe formy i maski. Przemoc ekonomiczna, oczekiwanie od dzieci wyłącznie sukcesów, hodowanie - nie wychowywanie, negocjacje zamiast miłości, kształtowanie postaw politycznych, ciągły nadzór, ingerencja polityki w nasze codzienne życie. To wszystko staje się narzędziami ucisku świata dorosłych.
Codziennie obserwujemy świat, który opanował media, w którym dorośli są bezrefleksyjni i nie potrafią przyznać się do błędów. Zamiast tego oferują nam nienawiść, pogardę i poszukiwanie wrogów. Nikt tego tak dobrze nie widzi, jak młodzi ludzie, stojący na progu dorosłości. Romeo i Julia stoją na środku Werony, patrzą w niebo i szukają ratunku.

Reżyseria: Maciej Konopiński
Tekst: Sandra Szwarc
Scenografia: Piotr Wyrzykowski
Obsada:
Julia: Anna Przybysz
Romeo: Igor Teodorowicz
Pani Capuletti: Joanna Tomasik
Pan Montecchi: Jacek Gierczak
Mieszkańcy Werony/Chór: Nikola Piechota, Paula Brzóska, Szymon Reszka, Julia Olejarczyk, Bartłomiej Kardyś, Julia Dmochowska, Karol Sobczyński, Wiktoria Zaleska, Mikołaj Panarz, Stefan Andruszko

Recenzja Trojmiasto.pl

Bunt młodych. "Romeo i Julia" w Teatrze Szekspirowskim Bunt młodych. "Romeo i Julia" w Teatrze Szekspirowskim

Bunt młodych. "Romeo i Julia" w Teatrze Szekspirowskim (9 opinii)

Gdański Teatr Szekspirowski na koniec roku przygotował premierę "Romea i Julii" Szekspira. W...

28 grudnia 2020

Opinie 2 zablokowane

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery