• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Romeo i Julia - spektakl gościnny (2 opinie)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 551-50-40, 301-13-28
wystawia:
Teatr w Oknie
czas trwania:
1 godz. 45 min.
w ramach wydarzenia:
XIV Festiwal Szekspirowski
Romeo i Julia
7.2 8 ocen 1 10
Romeo i Julia (Rosja)
William Szekspir
Roman Viktyuk Theare / Teatr Romana Wiktiuka

"Romeo i Julia" szybko stało się w Moskwie kultowym przedstawieniem, rozbudzając w ten sposób apetyt reżysera na inne sztuki Szekspira (później powstał "Hamlet"). Jakkolwiek role podzielone są pomiędzy czterech aktorów, jedynie postaci Romeo i Julii są najbardziej wyraziste. Pozostali bohaterowie sprawiają wrażenie, jakby byli bez znaczenia. Reżyser, zainspirowany legendą o kapitanie z XVIII wieku, który wraz ze swoimi marynarzami wystawiał dramaty Szekspira, aby w ten sposób uchronić ich od złego zachowania, kreuje na scenie morski klimat - z marynarzami w pasiastych uniformach, z masztami, żaglami i linami. Aktorzy Wiktyuka często wygłaszają swoje kwestie wisząc do góry nogami na linach, czy też z wielką zręcznością wykonując akrobacje. Jeżeli nie jest to jednak wystarczająco rewolucyjne, warto dodać, że sztuka rozpoczyna się sceną balkonową i najbardziej znanymi dialogami tragedii.

Reżyseria: Roman Wiktyuk

Roman Wiktyuk
Urodzony we Lwowie w 1936 roku. Swoją karierę reżyserską rozpoczął jeszcze w szkole, kiedy to wraz ze swoimi kolegami przygotowywał krótkie przedstawienia. W 1956 roku ukończył Rosyjską Akademię Sztuki Teatralnej (GITIS) w Moskwie, od tego czasu pracował jako reżyser w teatrze we Lwowie, w Kijowskim Akademickim Teatrze Młodzieżowym oraz w Rosyjskim Teatrze Dramatycznym Litwy w Wilnie. Wiktyuk reżyserował w wielu najważniejszych teatrach rosyjskich i światowych, w sumie ponad 200 przedstawień. W 1991 roku otworzył Teatr Romana Wiktyuka, który w 1996 uzyskał status teatru państwowego. W repertuarze teatru znajdują się m.in. "Carskie polowanie" L. G. Zorina, "Pokojówki" J. Geneta, "Proca" N. Kolady, "Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakowa, "M. Butterfly" D. H. Hwanga, "Ryszard III" W. Szekspira i inne. W 2006 roku otrzymał tytuł Narodowego Artysty Ukrainy.

Portal Trojmiasto.pl zaprasza wszystkich fotografów-amatorów do udziału w konkursie "Foto Szekspir". Do wygrania bon o wartości 500 zł do wydania w sklepie cyfrowe.pl. Prace można nadsyłać od 2 sierpnia do 11 sierpnia 2010 r. do god. 13:00. Można wysyłać maksymalnie sześć najlepszych fotografii, które pojawią się w naszej galerii.
Udział w konkursie mogą wziąć tylko osoby zalogowane w naszej galerii. Nie masz jeszcze konta? Nic straconego, można się zarejestrować tutaj w każdym momencie.

Opinie (2)

 • Sprawność aktorów (akrobacje!!!) i reżyseria zasługują na duże uznanie, ale... (opinia sprzed 12 lat)

  Sprawność aktorów (akrobacje!!!) i reżyseria zasługują na duże uznanie. Dla mnie spektakl był jednak trochę zbyt długi i w końcówce stracił tempo. Przedstawienie ma wyraźnie gejowskie zabarwienie... po obejrzeniu poruszających spektakli Warlikowskiego, zbyt estetyczna forma ,,Romeo i Julii'' do mnie nie przemówiła.

  • 1 0

 • W końcu coś dobrego (opinia sprzed 12 lat)

  Rewelacyjne przedstawienie...

  • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery