• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Romantyka Fryderyka - Karolina Nadolska (1 opinia)

W każdą niedzielę czerwca o godz. 12:00 w patio przy ulicy Nowiny 2b, Scena Muzyczna GAK kolejny raz zorganizuje plenerowe spektakle słowno-muzyczne pod nazwą "Romantyka Fryderyka". Na darmowych wydarzeniach wystąpią artyści, którzy na fortepianie wykonają najbardziej znane, ale także i mniej popularne, utwory Chopina. Swoje umiejętności w ciągu czterech koncertów zaprezentują artyści pochodzący z Chin: Yuchen Hua i Zining Lu, Ukrainiec Bogdan Sakhniuk, a także wybitni polscy muzycy: Bartosz Wiśniewski, Piotr Pawlak, Karolina Nadolska i Maciej Gański. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

- W haśle "Romantyka Fryderyka" już drugi raz chcemy połączyć historię Parku Oruńskiego i postaci Friedricha Hoene, z muzyką naszego najwybitniejszego kompozytora. Poprzednim razem mieszkańcy Oruni chętnie przychodzili na te przyjemne dla ucha wydarzenia, chłonąc nie tylko atmosferę parku, ale i piękną muzykę klasyczną. Mamy nadzieje, że tak samo będzie i w tym roku - mówi Marcin Szeląg, specjalista ds. organizacji imprez i promocji w Scenie Muzycznej GAK.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Podobny okres życia, romantyczne wartości oraz... imię, niewątpliwie łączą te dwie osobistości. Fryderyka Chopina nikomu przedstawiać nie trzeba - to przecież najbardziej znany polski kompozytor i pianista, który jest uważany za jednego z najwybitniejszych muzyków romantycznych w historii. Fryderyk Hoene natomiast to gdański kupiec, który nabył zdewastowany w czasie wojen napoleońskich dworek z ogrodem na terenie obecnego Parku Oruńskiego, posiadłość tę odrestaurował w stylu romantycznym, a później przekazał swojej córce Emilii. To właśnie ona przekazała ten teren miastu i to jej imię nosi dziś Park Oruński.

W ramach tegorocznej edycji wydarzenia ,,Romantyka Fryderyka", wystąpią przed Wami:
5.06, godz. 12:00 - Yuchen Hua (Chiny), Zining Lu (Chiny), Bogdan Sakhniuk (Ukraina), Bartosz Wiśniewski (Polska) i gościnnie Maciej Gański (Polska),
12.06, godz. 12:00 - Piotr Pawlak (Polska),
19.06, godz. 12:00 - Karolina Nadolska (Polska),
26.06, godz. 12:00 - Maciej Gański (Polska).

Podczas koncertu w przedostatnią niedzielę (19.06) wystąpi Karolina Nadolska, która w swoim dorobku ma koncerty na pięciu kontynentach. Przez ostatnie lata pracy artystycznej zwyciężyła wiele międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych (m.in. I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie w 2014 r., I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Karlovac, czy I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Granadzie w 2013 r.), a dziś łączy swoją działalność koncertową z pracą na stanowisku adiunkta w Katedrze Fortepianu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Pianistka prowadzi klasę fortepianu także w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. G. Bacewicz oraz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Co równie ważne, w 2015 roku renomowany Narodowy Instytut Fryderyka Chopina wydał płytę z chopinowskimi interpretacjami artystki, która odbiła się szerokim echem w świecie muzyki klasycznej.

Opinie (1)

  • Gdzie te nowiny

    Jak dojechac

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Pierwszą premierą Teatru Muzycznego (z siedzibą w Gdańsku) był...