stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Rok Tadeusza Wendy - spotkanie podsumowujące

Rok 2021 powoli dobiega końca. To dla nas niezwykły czas. W końcu został Rokiem Tadeusza Wendy, wybitnego gdyńskiego inżyniera. Poznaliśmy go bliżej. To właśnie Wenda zaprojektował gdyński port, wraz z którym rozwinęło się miasto. Szereg działań i wydarzeń mających miejsce w ciągu ostatnich miesięcy, pozwoliło nie tylko na zebranie i uporządkowanie informacji o inżynierze, ale również sprawiło, że poznaliśmy wiele nowych, wyjątkowych faktów zarówno z jego życia zawodowego, jak i prywatnego.

Podsumujmy wspólnie ten rok i porozmawiamy o tym co udało się nam dowiedzieć o Tadeuszu Wendzie. W spotkaniu prowadzonym przez Marzenę Bakowską oprócz przedstawicieli władz miasta Gdyni, Zarządu Portu Gdynia oraz Muzeum Miasta Gdyni udział wezmą również goście specjalni: wnuczka Tadeusza Wendy Hanna Wenda-Uszyńska, wnuczka Eugeniusza Kwiatkowskiego dr Julita Maciejewicz-Ryś, a także Dagmara Płaza-Opacka i prof. Zbigniew Opacki autorzy przygotowywanej na 2023 rok biografii inżyniera Tadeusz Wendy.

Bilety: wstęp bezpłatny; obowiązują zapisy; liczba miejsc ograniczona;
Zapisy: www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/
Prowadzenie: Marzena Bakowska
Strona: wwww.tadeuszwenda.pl
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakie miasto zdobyło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury na 2016 rok?