Wydarzenie

Rok Awangardy. Łódź w Gdyni

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
19 - 26 maja 2017
miejsce:
Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe, Centrum Kultury w Gdyni
PATRONAT

W 2017 roku obchodzimy stulecie awangardy w Polsce. Z tej okazji zapraszamy na projekt "Rok Awangardy. Łódź w Gdyni", który narodził się z inicjatywy dwóch instytucji - Centrum Kultury w Gdyni i Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi. Projekt ma na celu promocję awangardy w Gdyni oraz zwrócenie uwagi na wspólne modernistyczne dziedzictwo obu miast.Wydarzenia w ramach "Roku Awangardy. Łodzi w Gdyni":

- 19 maja o godz. 19 w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego (plac Grunwaldzki 2) odbędzie się wernisaż "Spotkanie z dziełem: Władysław Strzemiński". To wyjątkowa okazja na spotkanie z jednym z najważniejszych twórców awangardy w Polsce. W naszej galerii zaprezentowane zostanie jedno z dzieł artysty - "Pejzaż łódzki", które trafi do Gdyni z Muzeum Sztuki w Łodzi, wystawa potrwa do 18 czerwca,

- 19 maja o godz. 20:30 w Gdyńskim Centrum Filmowym, sala Goplana (plac Grunwaldzki 2), odbędzie się pokaz filmu podejmującego temat awangardy, w ramach festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity. Tytuł filmu poznamy po 15 marca,

- 26 maja o godz. 19 w Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51) odbędzie się premiera spektaklu "Sonata Belzebuba" Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Tomasza Podsiadłego.

Maj/Czerwiec

Spotkanie autorskie z dr hab. Iwoną Lubą oraz p. Pauliną Wawer o tym co odkryły w archiwach przygotowując biografię Władysława Strzemińskiego i Katarzyny Kobro.

W najbliższym czasie program uzupełniony zostanie o kolejne wydarzenia.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij