Wiadomości

stat

Rodzinny weekend w Trójmieście. Muzyka, warsztaty i orszaki

W niedzielę w Gdańsku i Gdyni przejdą orszaki Trzech Króli.
W niedzielę w Gdańsku i Gdyni przejdą orszaki Trzech Króli. fot. kubiś/czytelnik trójmiasto.pl

W ten weekend mamy dla was głównie propozycje związane z muzyką. Będziecie się mogli wybrać na koncert, bal karnawałowy lub na warsztaty dla maluszków.
Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Karnawał: czas start!Zaczynamy od I Balu Dziecięcego w Filharmonii Bałtyckiej. Odbędzie się pod nazwą "Kosmoteka" i będzie to koncert dla rodzin z dziećmi połączony z zabawami karnawałowymi dopasowanymi do tematyki koncertu i wieku dzieci, wspólnymi tańcami do muzyki na żywo, a nawet scenkami aktorskimi. Organizatorzy zachęcają do przyjścia w strojach karnawałowych. Wydarzenie jest przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat. Sobota, godz. 12. Bilety: 10-40 zł.

Koncert z harmonijkamiPrzenosimy się do Gdyńskiego Centrum Kultury - tam odbędzie się koncert dla dzieci w wieku 7-14 lat pt. "Harmonijkowe akrobacje". Na scenie pojawi się zespół harmonijek ustnych "Animato", który jest stałym gościem na polskich i europejskich festiwalach muzycznych. Zespół zaprezentuje własne aranżacje najpopularniejszych przebojów muzyki klasycznej, takich jak: "Taniec z szablami" A. Chaczaturiana, "Lot trzmiela" M. Rimskiego-Korsakowa, a także melodie z popularnych bajek, m.in. "Pszczółki Mai", "Reksia" czy "Bolka i Lolka". Niedziela, godz. 14. Bilety: 12 zł.

W ten weekend mamy dla was głównie propozycje związane z muzyką.
W ten weekend mamy dla was głównie propozycje związane z muzyką. fot. 123rf.com/ Iakov Filimonov

Maluszki w operzeJeśli myślicie, że wasze dziecko musi jeszcze trochę podrosnąć, zanim zabierzecie je do opery, zaraz zmienicie zdanie. "Opera na start" w Operze Bałtyckiej to zajęcia muzyczno-ruchowe dla maluszków w wieku od 7 miesięcy do 3 lat. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w zajęciach muzyczno-ruchowych, podczas których kreatywnie spędzają czas i mogą czerpać inspirację do dalszych muzycznych przygód. Zajęcia prowadzą artyści Chóru, Orkiestry, Baletu oraz soliści współpracujący z Operą Bałtycką. Niedziela, godz. 11 i 13. Wstęp: 25 zł/dziecko.

Zrób własną pocztówkęW ten weekend możecie się też wybrać na - niemuzyczne co prawda, ale bardzo kreatywne - warsztaty do Muzeum Miasta Gdyni. "Maszynownia" to zajęcia skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat. Podczas tych najbliższych mali odkrywcy obejrzą pocztówki, jakie się dawniej wysyłało. Będą mieli również okazję zrobienia własnych kart pocztowych za pomocą dłut, linoleum czy farb. Sobota, godz. 11, wstęp: 10 zł/dziecko.

Święto Trzech KróliNa koniec, jak co roku, będziemy was namawiać do wyjścia z domu w związku z dniem 6 stycznia. Gdański Orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 12, z okolicy bazyliki Mariackiej. Uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki z kolędami. Na czele orszaku - prowadzeni przez gwiazdę, poprzedzeni przez werblistów, dziecięce grupy rycerzy i dam dworu, a także dworzan z darami - pojadą konno Trzej Mędrcy ze Wschodu. Pochód zakończy się pod Zieloną Bramą, gdzie odbędzie się również koncert kolęd. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny.

W Gdyni Orszak Trzech Króli wyruszy ok. godz. 12 spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i przejdzie ulicami Armii Krajowej, Świętojańską i Partyzantów. Zakończy się w kościele franciszkanów, gdzie odbędą się jasełka i koncert kolęd. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny.

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

13

grudnia

Remcon 2019 Gdynia, SP 31

16

grudnia

Kabaret Neo-Nówka Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

16

grudnia

Dziadek do Orzechów - Narod... Gdynia, Gdynia Arena

Rozrywka

Quiz w pubie dla miłośników serialu "Przyjaciele"
Quiz miłośników serialu "Przyjaciele"

Kulinaria

Makłowicz, Popielarz i Dymek uczą gotować w Trójmieście
Gotowanie z szefem kuchni w Trójmieście
Romans tradycji z nowoczesnością. Otwarcie restauracji Monastico
Otwarcie restauracji Monastico

Planuj z nami tydzień

Sprawdź się

Czym był i do czego służył WILKOM?