stat
PATRONAT

Rodzinne warsztaty u Szekspira

Rodzinne warsztaty u Szekspira to zajęcia podczas których dzieci i ich rodzice we wspólnej twórczej zabawie poznają tajniki teatru.

Warsztaty skierowane są rodzin z dziećmi powyżej 4 roku życia.
W marcu tematem spotkania będzie maska teatralna.

Maska i rekwizyty to ważne elementy, które wraz z kostiumem teatralnym pomagają aktorowi stworzyć postać sceniczną. Zastanowimy się, jak stworzyć maskę niczym starożytny rzemieślnik i czy Szekspir nadawał swoim postaciom różne oblicza. Porównamy różne typy masek i postaci teatralnych. Pobawimy się w tworzenie własnych masek, które każdy będzie mógł zabrać do domu.

Podczas Rodzinnych warsztatów u Szekspira poznajemy historię teatru, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów i ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr w kierunku innych sztuk. Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W jakim trójmiejskim teatrze grała Teresa Budzisz-Krzyżanowska?