• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Rodzinne eko-czytanki

RODZINNE EKO-CZYTANKI NAD MORZEM

W każdą niedzielę, od 2 lipca do 6 sierpnia o godzinie 12:00, w kawiarni przy Scenie Letniej, jak co roku, będą się odbywały "Rodzinne czytanki nad morzem" dedykowane dzieciom i dorosłym, którzy chcą spędzić niedzielne popołudnia ciekawie, radośnie i twórczo. Poza spotkaniami z literaturą dziecięcą na uczestników wydarzenia czekają warsztaty, których celem będzie utrwalenie zagadnień poruszanych w książkach.

W tym roku tematem przewodnim "Rodzinnych czytanek nad morzem" będzie Przyroda i ekologia - kto jest pożyteczny w Świecie Zwierząt? Książeczki przeczytają dzieciom nasi aktorzy: Szymon Sędrowski z rodziną, Beata Buczek-Żarnecka i Mariusz Żarnecki, Agnieszka i Jacek Bałowie z dziećmi, Monika i Krzysztof Babiccy z córką, Olga Barbara Długońska i Rafał Kowal wraz z synem. Spotkania zainicjujemy niezwykłą pozycją z serii "Historyjki obrazkowe o emocjach małego dziecka" - "Niuniuś i lato" Agi Nuckowski z ilustracjami Aleksandry Szwajdy, którą w duecie przeczytają Weronika Nawieśniak i Krzysztof Berendt.

Warsztaty tematyczne do czytanek poprowadzą: Marta Matuszak (edukatorka Teatru Miejskiego w Gdyni) oraz Marta Pałubicka (koordynatorka pracy artystycznej). Będziemy wykopywać kolorowe dżdżownice, budować ule i poznamy historię Kaczej rzeki.

Wstęp wolny. Zapraszamy dzieci od 6 roku życia z rodzicami.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Festiwal Szekspirowski, jedna z najważniejszych imprez teatralnych w Polsce, odbędzie po raz: