Wiadomości

stat

Rodzinne atrakcje na ostatni weekend ferii

Do teatru warto zacząć chodzić z dzieckiem jak najwcześniej. W ten weekend Teatr Miniatura zaprasza dzieci od piątego roku życia na spektakl "Baloniarze".
Do teatru warto zacząć chodzić z dzieckiem jak najwcześniej. W ten weekend Teatr Miniatura zaprasza dzieci od piątego roku życia na spektakl "Baloniarze". fot. Edyta Steć

Wróciliście już z ferii? Mamy dla was propozycje na spędzenie czasu z całą rodziną. Dokąd się wybierzecie w ten weekend? Do teatru, kina czy na bal karnawałowy?Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi:


Bajka o nieposłuszeństwieZaczynamy od Teatru Miniatura i "Baloniarzy" w reż. J. Zdrady. To spektakl dla dzieci od piątego roku życia. Został on zainspirowany twórczością Tima Burtona, więc można się spodziewać ciekawego humoru. Opowiada o tym, dlaczego warto się buntować i myśleć w niestandardowy sposób. W miasteczku za murem od lat nikt nie wychodził na zewnątrz, a zły burmistrz pilnuje z zegarkiem w ręku pracy mieszkańców. Co się zmieni w życiu miasteczka, kiedy za murem urodzi się ktoś, kto wszystkie zasady ma w nosie? Sobota, godz. 10, niedziela, godz. 10 i 12. Bilety: 22-25 zł.

Karnawał dla najmłodszychChyba nie zapomnieliście, że mamy karnawał, prawda? To bardzo dobrze, bo mamy propozycję na szaloną zabawę. W sali zabaw Filiko odbędzie się bal karnawałowy w Nibylandii. Zabawa jest przeznaczona dla dzieci w wieku trzy-osiem lat. W programie m.in. poszukiwanie zaginionego skarbu, tańce i zabawy pirackie, wielka bitwa morska, rozbijanie słodkiej piniaty i wiele innych atrakcji. Ubierzcie się koniecznie w stroje karnawałowe! Niedziela, godz. 16. Wstęp: 45 zł. Obowiązują zapisy: info@filiko.pl.

Egipt w Alfa CentrumCentra handlowe co rusz wymyślają nowe atrakcje, żeby ściągnąć do siebie rodziny z dziećmi. Tym razem Alfa Centrum zaprasza na wystawę interaktywną "Starożytny Egipt". Dzieci na wstępie otrzymają książeczkę z informacjami o Egipcie. Odwiedzając każde stanowisko, zbierają pieczątki, które przybijane są na poszczególnych kartach książeczki. Jeśli dziecko uzbiera wszystkie pieczątki, otrzyma dyplom Superarcheologa. Zanim jednak rozpocznie zbieranie pieczątek, będzie mogło się przebrać w faraońskie szaty. Czekają m.in. takie wyzwania, jak: rozszyfrowanie tajemnicy egipskich hieroglifów, wybudowanie własnej piramidy czy wyprodukowanie własnego papirusu. Wystawa będzie czynna do 1 lutego. Wstęp wolny.

Aktywnie w OliwiePodczas drugiej edycji imprezy Piesze wędrówki z rodziną poznacie historię skoczni narciarskich w Gdańsku. Zbiórka jest na placu przy Dworze Oliwskim i stamtąd wyruszycie na zimowy spacer. Odwiedzicie miejsce istnienia jednej ze skoczni oraz jej nadal widoczne ślady (fundamenty drewnianej wieży oraz kamień z wyrytą datą powstania obiektu). W dalszej części wędrówki zobaczycie także pomnik niemieckiego zawodnika, który śmiertelnie upadł podczas jednych z zawodów w 1940 r., oraz wejdziecie na punkt widokowy na Górze Schwabego, z którego widać Dolinę Radości. Trasa liczy ok. 7,5 km, więc warto się do niej dobrze przygotować - ubierzcie się odpowiednio do pogody i weźcie coś do przekąszenia oraz ciepłą herbatę. Zapisy na miejscu, od godz. 9:45. Niedziela, godz. 10, wstęp wolny.

Z dzieckiem do kinaMamy też coś dla tych z was, którzy po feriach chcą chwilę odpocząć i zasiąść w kinowym fotelu razem z rodziną. W kinie Helios zobaczycie bajkowe przygody Maszy i Niedźwiedzia w ramach kolejnej części Filmowych poranków. Projekcję bajek poprzedzają atrakcje w holach kina oraz konkursy i zabawy na sali kinowej. Każdy z was może wziąć udział w zabawach. Będziecie rozwiązywać zagadki, poznawać ciekawostki i brać udział w ciekawych konkursach. Zadania wymagają spostrzegawczości, refleksu, sprawności, a przede wszystkim dużo dobrych chęci. Niedziela, godz. 10:30. Bilety: 18,9 zł.

Opinie (4) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Rozrywka

Mecz do jednej bramki. Recenzja filmu "Bad Boy" Patryka Vegi
Recenzja filmu "Bad Boy" Patryka Vegi
Klub Metro we Wrzeszczu kończy działalność
Klub Metro kończy działalność

Kulinaria

Najsłodszy dzień w roku. Dziś tłusty czwartek
Tłusty czwartek, najsłodszy w roku

Planuj z nami tydzień

Garou, targi vintage i hip-hop. Planuj tydzień
Planuj tydzień: targi vintage, hip-hop

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?