Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Rodafonio (3 opinie)

teatr uliczny
czas trwania:
35 min.
w ramach wydarzenia:
XVII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
ocena:
5.0 / 5 (7 głosów)
5.0
Factoria Circular, Hiszpania
Rodafonio

To naprawdę bardzo proste: trzeba tylko zbudować gigantyczne koło, powiedzmy o średnicy 4 metrów. Następnie należy zamontować na nim mniejsze kółka tak, aby można wieźć koło przez miasto. I oczywiście nie wolno zapomnieć o stanowisku dla trzech muzyków, na przykład dla gitarzysty, saksofonisty i perkusisty (z całym zestawem perkusyjnym). Kiedy koło się toczy, cała trójka tworzy muzykę, która podróżuje: naprawdę wykręcony funk, mieszankę jazzu, rocka i muzyki etnicznej - ścieżkę dźwiękową przygotowaną specjalnie przez Pilu Spagnuolo. Jak już mówiliśmy: to bardzo proste, a jednak to spirala zabawy!

Rodafonio to motor wprowadzający publiczność w zdumienie. To sen, który się ziszcza. To parada stworzona przede wszystkim z myślą o przestrzeni miejskiej.

O teatrze:
Factoria Circular to młoda grupa utworzona w 2010 roku przez Césara Alvareza, Kolombijczyka mieszkającego obecnie w Barcelonie. Celem, jaki postawiła sobie Factoria Circular, jest stworzenie zdumiewającej i niemożliwej maszynerii przedstawień dla każdej widowni. "Rodafonio" to jej pierwsza produkcja, które powstała przy wsparciu festiwali i instytucji takich jak Drom, Jeudis de Perpignan, Fira de Tàrrega oraz ICUB (Wydział Kultury przy Radzie Miasta Barcelona).

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery