• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Robimy razem teatr! Opowieści z klimatem - spotkania społecznej grupy teatralnej

Zapraszamy na wspólne tworzenie opowieści z klimatem podczas warsztatów teatralnych w Brzeźnie!

Zaproszenie kierujemy do osób pełnoletnich, więcej wymagań nie mamy. Doświadczenie nie jest potrzebne, liczy się autentyczność i chęć poszerzania horyzontów oraz odkrywania własnych talentów i możliwości. Projekt Robimy razem teatr! startuje już 28 lutego i będzie trwał aż do wakacji. Na spotkania zapraszamy w każdy wtorek o godz. 18:00 do Domu Zdrojowego w Brzeźnie.

Wszystkie osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z teatrem mają taką szansę. Sprawdzić można się podczas warsztatów, które rozpoczynają się we wtorek 28 lutego w zrewitalizowanej przestrzeni Domu Zdrojowego w Brzeźnie.

Wspólnie z doświadczonym prowadzącym Mateuszem Brodowskim uczestnicy będą tworzyć opowieści z klimatem. Inspirując się tematami związanymi z ekologią stworzą wspólną klimatyczną opowieść. Warsztaty będą bazowały na technice verbatim, która polega na tworzeniu tekstu na podstawie autentycznych wypowiedzi, bez dopisywania ani jednego słowa komentarza przez twórcę̨. Metoda nawiązuje do nurtu teatru dokumentalnego, czyli dosłownego zapisu rzeczywistości i opiera się na pracy zespołowej i wspólnym podejmowaniu decyzji.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę twórczo spędzić czas i być częścią przedsięwzięcia, w którym role rozpiszą sami uczestnicy w zależności od tego w czym czują się najlepiej. Mile widziane są zarówno osoby z doświadczeniem scenicznym jak również rozpoczynające przygodę z teatrem. To spotkania także dla tych, których ciekawi temat zmian klimatu i wpływu człowieka na los planety. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Grupa będzie się spotykała raz w tygodniu, we wtorki w godz. 18:00-20:00. Poprowadzi ją Mateusz Brodowski, aktor-lalkarz, reżyser, dramaturg i animator kultury.

ROBIMY RAZEM TEATR! Opowieści z klimatem
luty czerwiec 2023
wtorki, g. 18:00-20:00

pierwsze spotkanie: 28 lutego
Hevelianum. Dom Zdrojowy, Gdańsk-Brzeźno, ul. Zdrojowa 2
Zapisy: teatr@hevelianum.pl

*możliwe są zapisy także na miejscu przed warsztatami
Można dołączyć w każdym momencie trwania projektu

w każdy poniedziałek (do 26.06), godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 39 - 45 zł

Opinie

Sprawdź się

Który z trójmiejskich pisarzy jako jedyny mieszkający w Trójmieście wygrał Nagrodę Literacką Gdynia?