• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rita Staszulonok / Olena Ulianova - wystawa (1 opinia)

Zapraszamy do Galerii Sztuki Nowy Warzywniak na wystawę dwóch znakomitych Artystek - Rity Staszulonok (malarstwo) i Oleny Ulianowej (techniki mieszane).

4 - 30 czerwca 2024, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

8 czerwca - 3 listopada 2024

bilety 25 zł
ulgowy 18 zł
RITA STASZULONOK
Urodziła się w Mińsku na Białorusi. Absolwentka Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2010 mieszka w Pruszczu Gdańskim. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Laureatka Stypendium Gaude Polonia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Instituto Sacatar w Brazylii, Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska, Stypendium Twórczego, Marszałka Województwa Pomorskiego. Profesjonalna malarka. Brała udział w wystawach zbiorowych w Uzbekistanie, USA, Australii, Polsce, Bułgarii, Danii, Białorusi, Rosji. Prace artystki znajdują się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Mińsku, w Galerii Centrum w Krakowie, w kolekcji Instituto Sacatar w Brazylii oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie. Ulubiona technika: tempera na desce.

OLENA ULIANOVA
Urodziła się w Chersoniu w Ukrainie. Absolwentka Chersońskiej Szkoły Plastycznej i Chersońskiego Krajowego Instytutu Pedagogicznego, posiada certyfikat designu Uniwersytetu Georgia w USA. Członkini Narodowego Związku Artystów Ukrainy, Międzynarodowej Organizacji TAFA (artyści pracujący z tekstyliami, włóknami, itp.), Amerykańskiego Stowarzyszenia SDA (design powierzchni). Pracuje z tkaninami, włóknami i barwnikami, autorka książek o naturalnych metodach barwienia The Handbook of Amateur Natural Dyeing and Printing i Ślady Wysokich Drzew. Prowadzi autorską Galerię Sztuki Szary Ganek w Pruszczu Gdańskim. Aktywnie uczestniczy w wystawach i promocji kultury. Była kilkakrotnie nominowana do nagrody Osobowość Roku Dziennika Bałtyckiego. W 2018 otrzymała Nagrodę Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowrzechniania i ochrony kultury. Założycielka fundacji KIWI (Kreatywność / Inicjatywa / Wielokulturowość / Integracja).
 

Opinie (1)

  • Ciekawa wystawa

    Ciekawa wystawa w Gdańsku

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Który z ważnych polityków epoki PRL wstrzymał w latach 50. odbudowę Teatru Wybrzeże w Gdańsku?