• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Rezydencja Artystyczna - Halo Kultura

Wystawa pracy w toku jest rezultatem współpracy Al/ice/ex Donaghy i Aleksandry Wojt, duetu który poszukuje nowych przestrzeni współdziałania artysty i kuratora. Wernisaż będący kulminacją ich trzytygodniowej rezydencji w HALO Kultura prezentuje przeplatające się tematy seksualności, cenzury i społecznej dyskryminacji, w kontekście spojrzenia pary twórców na polityczne znaczenie sztuki współczesnej.

28 lipca - 17 września 2022, godz. 10:00 - 18:00

Odbiciem tych przemyśleń jest wystawa, która przybliża zwiedzającym realia życia społeczności LGBTQ+ w Polsce w klimacie narastającej prawicowej opresji politycznej. Poprzez dyskusję ze społecznościami queer i we współpracy z polskimi i światowymi artystami, twórcy włączają publiczność w proces odsłaniania społecznej i psychologicznej rzeczywistości nieustannego codziennego oporu.

Instalacja w połączeniu z performancem podejmuje się reinterpretacji przedmiotów (kostka brukowa, kamienie, mocz, jajka, olej) używanych w atakach na uczestników marszów równości i odsłania obojętność systemu prawnego na przestępstwa z nienawiści. Głosy członków lokalnej społeczności LGBTQ+ zebrane w wywiadach zniekształcone i skondensowane w kompozycję dźwiękową eksponują warunki egzystencji we wrogim środowisku.

Kontrapunktem dla tej nadrzędnej tezy jest dokumentacja filmowa / fotograficzna wieloaspektowego performanceu, który zgłębia kwestie tożsamości i jej obrony poprzez zestawienie ludzkich i zwierzęcych technik izolacji. Prezentowany materiał układa się w złożoną i idiosynkratyczną narrację o przejęciu kontroli nad własnym życiem poprzez wolność wyboru przy jednoczesnym pragnieniu bezpieczeństwa i prawa do anonimowości / prywatności.

Wystawa czynna: 14.12.2019 - 10.01.2020
Otwarcie wystawy: 14.12.2019, 18:00-21:00 (Performance 19:30)
Halo Kultura, Jana z Kolna 37/53, 81-355 Gdynia, Poland

Artyści/kuratorzy: @aliceexdonaghy & @aleksandra.wojt
Współtwórcy/uczestnicy:
@halo_kultura
@stowarzyszenie_tolerado
@a_rotten_peach
@ozafoto
@marcinbonoadamski
@paulinepawlowska

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim którego trójmiejskiego pisarza?