• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Rent (2 opinie)

musical
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
data premiery:
7 listopada 2008
w ramach wydarzenia:
II Festiwal Teatrów Muzycznych
8.9
7 ocen
Rent
Opera na Zamku w Szczecinie

Muzyka, libretto, teksty piosenek: Jonathan Larson
Przekład: Andrzej Ozga

Opowieść o współczesnej, wielkomiejskiej bohemie nawiązuje do wszystkich jej problemów: bezdomności, poszukiwania sensu życia, głodu miłości, samotnej walki z własną słabością, z narkotykami i wirusem HIV. Relacje między bohaterami, ich bliskość i oddalenie, akceptacja i odrzucenie powodują, że spektakl ma bardzo intymną, kameralną wręcz atmosferę. A jednocześnie tchnie optymizmem i pochwałą życia.

Wzorowany na "Cyganerii" Giacomo Pucciniego musical, już od premiery budził wielkie emocje. Powstał w 1994 roku, w ramach New York Theatre Workshop z udziałem amatorów — młodych, utalentowanych mieszkańców Nowego Jorku. Oficjalnie premiera miała miejsce dwa lata później na Broadway'u, w Nederlander Theatre.

"Rent" ma w swym dorobku osiemnaście nagród, w tym nagrodę Pulitzera i cztery statuetki TONY (Theatre Of New York) — dla najlepszego spektaklu, libretta, muzyki i aktora teatralnego. Szkoda, że autor musicalu — Jonathan Larson — nie doczekał tych splendorów. Zmarł tuż przed premierą...

Reżyseria: Andrzej Ozga
Choreografia: Tomasz Tworkowski
Scenografia: Mariusz Napierała
Kierownictwo muzyczne: Maciej Cybulski

Obsada:
MIMI - Karolina Adamska/Paulina Łaba
MAUREEN - Renata Gosławska/Sylwia Różycka
JOAN - Dorota Pawłowska/Magdalena Smuk
ROGER - Janusz Kruciński/Mariusz Totoszko
MARK - Grzegorz Duda/Sławomir Mandes
ANGEL - Filip Cembala/Mateusz Deskiewicz
COLINS - Mateusz Brzeziński/Piotr Charczuk
BENNY - Jakub Gwit

Zespół:
Beata Andrzejewska, Milena Krzemińska, Anna Haba, Dorota Pawłowska, Karolina Śmietana, Agata Ulatowska, Karolina Juźko, Daniel Basiński, Piotr Huegel, Grzegorz Jamro, Mariusz Tatkowski

Opinie (2)

 • Super musical (opinia sprzed 14 lat)

  Świetne przedstawienie.Super muzyka.Naprawdę polecam tym ,którzy jeszcze tego ie widzieli i lubią musicale :)

  • 0 1

 • RENT (opinia sprzed 15 lat)

  Szedłem na ten spektakl z drżącym sercem.
  RENT to 2 lata mojego życia. Kiedys grałem w pierwszej anglojezycznej wersji tego musicalu, który wystawiany był w Gdańsku przez MTC. Po zeszłorocznej inscenizacji teatru z Chorzowa miałem wątpliwości, czy ten znakomity musical obroni się w polskiej wersji językowej. Czy autorzy skumają o co tak naprawdę chodziło Larsonowi. Oj skumali i to bardzo. Panie Andrzeju - brawo za przekład. Uchwycił pan wszystkie niuanse, a to nie łatwe. Dowcip pozostał i każdy "kotek wlazł na płotek. itp". Ale przede wszystkim liczy się młodość i zapał całego zespołu. Taki jest RENT i Wy wspaniali artyści daliście tego dowód. Nie chcę nikogo wyróżniać, bo o każdej postaci możnaby wiele pisać, ale ... dziewczyna z solówki w "Seasons of LOVE" i wszystkie "telefony" to kwintesencja ról drugo, trzecio czy czwartoplanowych.
  Byliście znakomitym dopełnieniem rewelacyjnego spektaklu.
  No i Angel, oj stary, widziałem Twój "dyplom" ale dziś to był aniołek nad aniołkami (szacun pełen). Jeszcze raz gratulacje i mam nadzieję, że to nie Wasz ostatni występ w Trójmieście.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery